Na isteku šezdesete minute semafor je pokazivao 33:33
DSC_4152

Parket u Rugvici i dalje je neosvojiva utvrda za goste. Požega se domogla boda, odnosno domaći su rukometaši izgubili jedan bod, jer u posljednje dvije minute ispustili su tri gola prednosti. Na isteku šezdesete minute semafor je pokazivao 33:33, no malo tko je mario za rezultat, svi su se raspitivali za Nikolu Ivankovića koji je u 24. minuti uz bolni krik napustio teren za igru i ostatak utakmice s bandažiranim koljenom odgledao sa strane.

Šteta, jer Nikola je do tog trenutka igrao sjajnu utakmicu i kao mnogo puta do sada napadački predvodio svoju momčad. Od 14 domaćih pogodaka, Ivanković je postigao njih osam, najviše u domaćoj momčadi do kraja susreta. Početni šok zbog ozljede prevladan je te su domaći igrači nakon nešto lošijeg ulaska u utakmicu uspjeli anulirati i četiri gola zaostatka.

Nastavak susreta donosi agresivniju i odlučniju Rugvicu, koja povratak na teren otvara serijom 4:1 (22:19). S dva uzastopna gola Tiana Borovca, Rugvica na ulasku u 43. minutu ima +5 (26:21). Sve je u tim trenucima u domaćim redovima djelovalo kako treba. Obranu je posložio iskusni Josip Milković, vratar Mislav Smolković branio je što treba, dok je napad vukao i dobru igru iz obrane naplaćivao golovima.

Nažalost, kako je utakmica odmicala ponestajalo je polako snage, no prednost od 2 do 3 gola bila je jamac pozitivnog ishoda. Kada je dvije minute prijeke kraja Karlo Ježić pogodio za 33:30 sve je mirisalo na pobjedu. Gosti su se bacili na glavu, domaćim igračima skratila se ruka i utakmica je otišla u infarktnu završnicu. Pola minute prije kraja Rugvica ima napad koji ostaje neiskorišten, da bi gosti doslovno sa zvukom sirene golom Antunovića došli do boda.