Osma pobjeda za peto mjesto

I u drugom nastupu pod vodstvom Darka Maras Rugvica Sava je bila uvjerljiva
DSC_7256

Nakon petarde u Topuskom, nogometaši Rugvica Save pružili su još jednu efikasnu partiju za ostanak u vrhu poretka 4. NL. Na domaćem terenu Rugvičani su s 4:1 porazili Gradiće, koji itekako mogu žaliti za prilikama iz prvog dijela, u kojem su bili bolja i opasnija momčad.

Tek što je utakmica započela šok po domaću momčad, jedan ubačaj s distance Sudar u 4. minuti posprema iza leđa domaćeg vratara Andrijanića. Odmah potom sjajna šansa za Rugvica Savu, čiji pokušaj s gol linije izbacuje Ahouloumi. Nedugo potom u stopostotnoj je šansi za goste Koleš koji puca visoko preko gola. Kazna je došla u 18. minuti kada Razum iz blizine pogađa za 1:1.

Do odlaska na odmor Sudar je zatresao gredu, a pred odlazak na odmor pretvorio se u tragičara Gradića, jer mu je Lucijano Andrijanić obranio kazneni udarac. I bilo je to sve od gostiju, koji su u drugih 45. minuta bili u podređenom položaju, što je domaća momčad naplatila s tri pogotka za ostanak na četvrtom mjestu ligaškog poretka.

Otpor gostiju slomljen je tek u posljednjih dvadeset minuta kada dvostruki strijelac Josipović i Pavlović postavljaju konačnih 4:1.

4. NL SKUPINA B, 13. KOLO
NK SAVA RUGVICA – NK GRADIĆI 4:1 (1:1)
STRIJELCI: 0:1 Sudar (4), 1:1 Razum (18), 2:1 Josipović (70), 3:1 Josipović (76), 4:1 Pavlović (84)
NK RUGVICA SAVA: Andrijanić, Baković, Josipović, Benić (od 62. Penava), Cetina, Mikulić (od 79. Matijević), Delač, Razum (od 62. Pavlović), Pavlić (od 69. Lović), Džijan, Agatić. TRENER: Darko Maras
NK GRADIĆI: Dražić, Posavec, Prnjak, Božić (od 79. Cerovski), Badrić (od 84. Hrženjak), Koleš (od 67. Kasem), Vojnić (od 67. Belčić), Sudar (od 67. Pralas), Ahouloumi, Budimir, Hamzagić. TRENER: Zoran Tomčić