Marasovih četiri od četiri

Na jesensku polusezonu nogometaši Rugvica Save odlaze s treće pozicije
WhatsApp Image 2023-11-18 at 17.23.50

Sjajnu jesensku polusezonu nogometaši Rugvica Save zaključili su pobjedom protiv TOP-a iz Kerestinca. Peta je to uzastopna pobjeda za Rugvičane i četvrta pod vodstvom trenera Darka Marasa. Pobjedu su domaći nogometaši izborili preokretom u posljednjih pet minuta u kojima su golovima Mikulića i Lovića preokrenuli vodstvo gostiju iz 58. minute.

Rugvica Savi na ruku su išli i rezultati iz Lekenika i Stupnika, gdje su Mraclin i Moslavina osvojili po bod, tako da Rugvičani na zimsku stanku odlaze s treće pozicije iza jesenskog prvaka Tigra iz Svete Nedelje i Naftaš Ivanića.

Sama utakmica protekla je u tvrdoj i bespoštednoj borbi igrača za svaku loptu. Težak teren nije dozvoljavao pretjerano lijepu igru, a u takvom odnosu snaga u prvom dijelu i nije bilo prevelikih prilika. Nastavak susreta donio je nešto otvoreniju igru, a iz jednog brzog protuudara gosti iz Kerestinca poveli su golom Garašića u 58. minuti, koji je iskoristio loše postavljanje domaćeg vratara.

Primljeni pogodak natjerao je domaćeg trenera na određene igračke i taktičke promjene, a ulazak Lovića i Pavlovića donio je daleko veću ofenzivu koja je naplaćena u posljednjih pet minuta. Najprije je u 85. minuti obrani gostiju pobjegao Mikulić i neobranjivo pogodio za 1:1. Potpuni preokret dogodio se u 89. minuti. Ponovno je većinu posla odradio Mikulić čiji je udarac najprije obranio gostujući vratar Jankavić, no lopta se odbila do Lovića kojem nije bio problem pogoditi praznu mrežu za veliko slavlja igrača na terenu i navijača.

-Jedna jako stresna utakmica protiv odličnog i odlučnog protivnika. Pokazali smo da imamo karakternu ekipu i dobre dečke s klupe u koje se uvijek mogu pouzdati. Uostalom, oni su mi i donijeli preokret- kazao nam je nakon utakmice trener Darko Maras, koji je u seniorskom debiju nanizao četiri pobjede u isto toliko utakmica.

-Sve mi se poklopilo. Imali smo i malo sreće, no ovo je prvenstveno zasluga igrača koji daju sve od sebe. Nadam se da ćemo ostati na vrhu- poručio je Maras.