Dugo Selu je kod Rugvica Save 1976 slavilo s 3:1
DSC_8751

U finalnom susretu Kupa Nogometnog središta Dugo Selo, susrele su se dvije najbolje momčadi dugoselskog kraja, trećeligaš Dugo Selo i četvrtoligaš Rugvica Sava 1976 koja je i bila domaćin finalne utakmice. Žustra i dinamična utakmica završila je slavljem Dugog Sela od 3:1. Domaćini itekako mogu žaliti, jer u prvom su dijelu imali sjajne prilike kojima su mogli dodatno otežati posao bolje rangiranom Dugom Selu.

No, kako to već u nogometu biva, ako ne zabiješ onda primiš, a upravo to dogodilo se Rugvičanima, čiji je vratar kapitulirao u 38. minuti kada je za vodstvo Dugog Sela strijelac bio Dario Josipović. Vodstvo je u 56. minuti podebljao Luka Grgić. Puno žuči domaći igrači i navijači prolili su sredinom nastavka kada je Škegro postigao pogodak za 2:1. No, iz samo znanih razloga drugog pomoćnika Jurice Šarića pogodak je poništen.

Mate Mrčela u 73. je povisio na 3:0, da bi domaća momčad preko Ante Filipovića u 81. minuti došla do počasnog pogotka, kojim je postavljeno konačnih 1:3 za gostujući sastav.

Pehare kapetanima predali su predsjednik Središta Dinko Vulelija i načelnik Rugvice Mato Čičak.

FINALE KUPA NOGOMETNOG SREDIŠTA DUGO SELO
NK RUGVICA SAVA 1976 – NK DUGO SELO 1:3 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Josipović (38), 0:2 Grgić (56), 0:3 Mrčela (73), 1:3 Filipović (81)
NK RUGVICA SAVA 1976: Karas, Krstanović, Kotoraš, Kralj, Ivandić (od 60. Barberić), Musa, Hrga (od 78. Fišter), Škegro, Mizan, Belić, Filipović. TRENER: Romeo Šapina
NK DUGO SELO: Bagarić (od 78. Barkić), Bešlić, Mrčela, Jelić (od 25. I. Agatić), Josipović, Puretić, Grgić, Lepotinec (od 44. R. Agatić), Čukac, Čečura, Slunjski. TRENER: Džemal Adilji