Iako su Rakovčani su u dva navrata gubili pokazali su karakter i na kraju uspjeli izvući bod protiv gostiju iz Ivanić-Grada koji su jedan od kandidata za sam vrh tablice
086

Domaćin je bez kalkulacija ušao u utakmicu, ali i svjestan činjenice da im je s druge strane momčad Naftaš Ivanića čije su ambicije borba za sam vrh lige. Rakovčani su doživjeli šok u 5. minuti jer su gosti poveli iz jedne naočigled bezopasne situacije. Gostujući kapetan Maras se odlučio na udarac s 18 metara i s lijevom nogom pogodio u desni gornji kut nemoćnog vratara Jurića. Uzvratio je domaći kapetan Grgoić koji je u 11. minuti nanizao par gostujućih igrača i potom sa 16 metara pucao iznad gostujuće prečke. Ubrzo potom Grgoić je izveo u 18. minuti korner s desne strane, a Presečki sa 7 metara promašio gol. Najbolju priliku za izjednačenje imao je Stojanović u 27. minuti kada je pucao sa 7 metara, a njegov udarac obranio Vrbanić, koju je ponovo zahvatio Stojanović, ali su gosti s gol crte izbacili loptu. Do izjednačenje dolazi u 35. minuti utakmice jer je Radotović ubacio centaršut, a Presečki iz blizine svladao Vrbanića.

Na početku drugog poluvremena domaćin se nametnuo kao bolja ekipa, ali udarci Frana Bačeka, Grežine i Stojanovića iz izglednih šansi nisu pogađali okvir gostujućeg gola. I kako to već obično biva protivnik te promašaje kažnjava i do novog vodstva gosti dolaze u 55. minuti. Igranje rukom Dujmića u vlastitom kaznenom prostoru sudac Kršak je okvalificirao najstrožom kaznom koju je sigurno izveo Radoš i postigao zgoditak. Novo vodstvo gostiju kao da je presjeklo noge domaćim igračima koji su previše griješili, a gostujući igrači Miličević, Sabolić i Lasić nisu znali kazniti njihove pogreške jer su njihovi udarci završavali pored gola ili je Jurić sigurno intervenirao i tako spasio svoju mrežu. Bilo je to razdoblje u kojem su gosti mogli riješiti pitanje pobjednika jer grogirani Rakovčani nisu imali proturješenja za gostujuću igru. Ipak u samoj završnici domaćin igra na sve ili ništa i dolazi do izjednačenja u 88. minuti. Sudac Kršak dosudio je kazneni udarac i za Rakovec jer je u gostujućem kaznenom prostoru bio srušen Dujmić, kojeg je precizno realizirao Stojanović. U samoj završnici gosti napadaju domaća vrata, ali se domaćin znalački obranio pa su obje ekipe osvojile po bod.

Kod domaćina su sigurno odigrali stoperski tandem Nikola Jaić – Nikola Jendriš, dok je u veznom redu bilo previše pogrešaka pa se napadači Stojanović i Presečki nisu mogli predstaviti u boljem svijetli, iako su mogli i puno reagirati kod 100 postotnu prigoda u kojima su se našli. Naftaš Ivanić je imao ključ pobjednika u svojim redovima jer su u drugom poluvremenu nakon vodstva 2:1 stvorili par 100 postotnu prilika koje nisu realizirali pa krivnju što nisu uzeli sva tri boda trebaju potražiti u svojim redovima.

JEDINSTVENA ŽUPANIJSKA LIGA, 5. KOLO
NK RAKOVEC – NK NAFTAŠ IVANIĆ 2 : 2
RAKOVEC. Igralište NK Rakovec. Gledatelja 80.
Sudac: Kršak (Donja Zelina) 7. Pomoćnici: Vuković (Sveti Ivan Zelina) i Jakopic (Krečavec).
STRIJELCI: 0:1 Maras (5) 1:1 Presečki (35), 1:2 Radoš 11m (55), 2:2 Stojanović 11m (88)
NK RAKOVEC: Jurić 6,5, Radotović 6,5 (od 79. Babić -), D. Baček 7, Jendriš 7, N. Jaić 7, Grežina 6,5, F. Baček 6,5 (od 90. Krvarić -), Grgoić 6,5, M. Jaić 6.5 (od 49. Dujmić 7), Presečki 7 (od 70. Gašparec -), Stojanović 7 (od 89. Očić -). TRENER: Željko Radotović 6,5
NK NAFTAŠ IVANIĆ: Vrbanić 6,5, Čuni 6,5 (od 60. Kelšin -), Vidović 7, Ptičar 6,5 (od 76. Starčić -), Marić 7, Bilandžija 7, Maras 7, Krsnik 6,5 (od 60. Lasić 6,5), Radoš 6,5 (od 60. Hadaš 6,5), Sabolić 7, Miličević 7. TRENER: Ivica Blažević 6,5
IGRAČ UTAKMICE: Nikola Jaić