Sinjanke slavile u Velikoj Gorici

Niti u drugom domaćem susretu ove sezone odbojkašice Velike Gorice nisu uspjele doći do bodova
DSC_6648

Niti u drugom domaćem susretu ove sezone odbojkašice Velike Gorice nisu uspjele doći do bodova. Nakon što je iz Velike Gorice pobjednički otišla riječka Drenova (2:3), bodove je uzela i ekipa Sinja koja je slavila s 3:1 u setovima, ostavivši Velikogoričanke na jednom prvenstvenom slavlju, onom u Varaždinu.

Otvaranje utakmice nije sugeriralo takav rasplet jer domaće su odbojkašice relativno lako dobile prvi set s 25:17. U istom ritmu otvorile su i drugi u kojem su do vodstva 10:8 bile dominantnija ekipa. No, Sinjanke serijom 10:1 prelaze u vodstvo 18:11 i mirno provode set kraju (25:19) za poravnanje rezultata.

U trećem setu ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, da bi završnicu mirnije odigrale gošće koje su tu dionicu dobile s 25:22. U istom ritmu igralo se i tijekom četvrtog seta, u kojem nije nedostajalo kvalitetnih poteza. Prepoznala je to i publika koja se probudila i stvorila atmosferu u kojoj su se početkom 2000-tih i odigravale odbojkaške utakmice u Velikoj Gorici.

Završnica seta bila je spektakularna; gošće su kod vodstva 24:22 propustile dvije set-meč lopte, a nešto kasnije ne koriste i vodstvo 25:24 te 26:25. Domaće igračice s dva uzastopna poena imaju vodstvo 27:26 i set loptu u svojim rukama. Ruka je nažalost zadrhtala, te Sinjanke s tri uzastopna poena osvajaju set s 29:27 za konačnu pobjedu i pobjedničku pjesmu.