DSC_9782

Nogometaši Kurilovca po prvi puta u svojoj povijesti našli su se u glavnom ždrijebu Kupa Hrvatske. Do tog sjajnog uspjeha došli su nakon jučerašnje pobjede u Suhopolju, kod nekadašnjeg prvoligaša Mladosti 127, koji danas nosi ime Suhopolje i natječe se u petom rangu natjecanja, gdje su unazad posljednje tri sezone bili uvjerljivi prvaci.

Put Suhopolja mlada momčad Kurilovca krenula je o jako okrnjenom sastavu, zbog čega trener Perica Vidak nije mogao računati na Čunčića, Šarića, Čureka, Krizmanića, J. Rajića, Matoša, Kelavu, Mlinarića, Brajka te Šuksera, dok su na klupi za pričuve sjedili ozlijeđeni Spudić i Roginić, zbog čega je trener imao slatkih briga oko sastavljanja udarnog sastava koji je na kraju uspio preskočiti ovu prepreku te pobjedom izborenom u produžetku plasirati se u prvo kolo Kupa Hrvatske, koje krajem rujna u Kurilovec dovodi Slaven Belupo.

Udarnik je u regularnih 90. minuta u dva navrata imao vodstvo preko Marelje i Muhara, dok su domaćini u dva navrata izjednačavala preko bivšeg igrača Osijeka i Splita, Ivana Ibriksa. Ipak, dodatnih trideset minuta do izražaja je došla bolja fizička pripremljenost kurilovečkih igrača koji su preko Marka Muhara u 108. minuti osigurali prolazak dalje.

Ovom prilikom vodstvo Kurilovca zahvaljuje se Suhopolju na lijepom i ugodnom gostoprimstvu, kao i na cjelokupnoj atmosferi na utakmici, zbog čega su svoje jučerašnje protivnike pozvali u goste u Kurilovec, gdje im se žele odužiti na isti način.

PRETKOLO KUPA HRVATSKE
HNK SUHOPOLJE – NK KURILOVEC 2:3
STRIJELCI: 0:1 Marelja (30), 1:1 Ibriks (50-11m), 1:2 Muhar (53), 2:2 Ibrisk (83), 2:3 Muhar (108- 11m)
NK SUHOPOLJE: Dumenčić, Slanac, Hodak, Sertić (od 58. Grizelj), Milinović, Ibriks, Lončarek, Javorčić, Menegati (od 39. Pipić), Prugovečki (od 72. Čolić), Egri. TRENER: Zvonko Menegati
NK KURILOVEC: Kovačić, Mandura, Rajić, Povoljnjak, Sedlaček, Humeljak, Marelja (od 46. Velić), Čolić, Božić, Krpečanec (od 106. Perić), Muhar. TRENER: Perica Vidak