100 godina NK Dugo Selo

Nogometna fešta u Dugom Selu, povodom 100 godina Nogometnog kluba Dugo Selo završila je pobjedom GNK Dinamo 1-0. Pobjednički zgoditak u 78. minuti postigao je Bartol Barišić
DSC_0857

Lijepo nogometno popodne u Dugom Selu, gdje je tamošnji nogometni klub proslavio prvih 100 godina rada i djelovanja.

Na Gradskom stadionu okupilo se više od 2000 posjetitelja, koji 40-ak minuta prije početka zauzeli svoja mjesta na tribini. Oni koji nisu uspjeli zauzeti sjedeća mjesta pronašli su svoje mjesto uz ogradu, kako bi mogli uživati u nogometnoj fešti, jer nakon 25 godina u Dugo Selo je ponovno došao Dinamo.

Tada, u rujnu 1998. Dugoselci su priredili senzaciju, jer tadašnjeg sudionika Lige prvaka porazili su s 3:2. Danas nažalost, nisu bile te sreće. Dinamo je na kraju slavio s 1:0 golom mladoga Bartola Barišića u 78. minuti.

Na kraju susreta trener Dinama, Igor Bišćan, čijim je igračima to bila prva pripremna utakmica složio se kako je Dugo Selo bilo tvrd protivnik.

-Iskreno, očekivao sam malo više od svojih igrača, pogotovo u prvom dijelu kada smo na terenu imali dosta igrača koji su standardni i kvalitetni. Čestitka domaćinu na lijepom ambijentu i dobro pripremljenom terenu. Očekivali smo uvjerljiviju pobjedu, ali oni su se pokazali kao ozbiljna momčad. Nakon 25 godina sada sam prvi puta ovdje i vratile su se uspomene na tu utakmicu. Tada su bili tvrd orah, a to su pokazali i danas, na čemu im čestitam- kazao je nakon utakmice trener Dinama Igor Bišćan.

Dugo Selo se prikazala u jako dobrom svjetlu, a u domaćim redovima najviše mogu žali za sjajnom prilikom Tarasenka, koji je neometan nakon proigravanje Petkovića pucao uz vratnicu.

-Apsolutno da sam zadovoljan, žao mi je što nismo zabili barem jedan gol, jer smo odigrali odličnu utakmicu. Za nas je ovo bila kruna i nagrada za cijelu sezonu i dobre rezultate. Svaka čast mojim dečkima koji su s uspjehom završili sezonu- istaknuo je domaći trener Tihomir Šeperac.

Uoči početka utakmice predsjednik Nogometnog kluba Dugo Selo Damir Fintić zaslužnim pojedincima je uručio Zahvalnice, a ispred Nogometnog saveza Zagrebačke županije Plaketu je Fintiću uručio ispred Nogometnog saveza Zagrebačke županije Dalibor Meić.

Recimo i to kako je za Dinamo debitirao francuski nogometaš Bernauer, jedino dosadašnje pojačanje aktualnog hrvatskog prvaka uoči nove sezone.