DSC_0168

Košarkaši Gorice su u 19. kolu iznenađujuće izgubili od momčadi Škrljeva s 88:79, ali to je veliko iznenađenje samo za one koji nisu gledali utakmicu.

Gosti su već u prvoj četvrtini držali domaće na distanci (9:15, 13:21) i otvoreno pokazali ambicije u ovom susretu. Gorica je u drugoj dionici samo dva puta imala vodstvo (32:30, 34:32), Škrljevo je brzo vratilo prednost i na poluvremenu imalo plus 7 (40:47).

Nakon odmora Gorica je krenula agresivnije i onda propala u ‘crnu rupu’ tako što je momčad trenera Damira Rajkovića serijom 11:0 dovela domaće u grogirano stanje (44:58)! Kasnije se pokazalo da je to bio odlučujući period utakmice. Vodstvo Škrljeva (62:69) ipak se skoro istopilo u zaključnoj četvrtini (68:69), ali Goričani nisu uspjeli zaustaviti novi nalet gostiju i seriju 9:0 za njihovo odlučujuće vodstvo 68:78 (38’27”)!

Nije bilo nikakve dramatike u završnici, jer su gosti odigrali mudro, a domaći su napravili previše tehničkih pogrešaka i zasluženo izgubili. Junak utakmice je Nik Slavica s 24 poena i 12 skokova, asistirali su mu Ivan Batur i Mate Mandić. Kod domaćih zadovoljili su samo Ivan Majcunić i Lovro Mazalin.