Zanimljiva utakmica na Gradskom stadionu

Osvojenim bodom Radnik je zasjeo na tron, dok su Dugoselci na samom začelju poretka - sa šest bodovana kontu drže pretposljednje petnaesto mjesto
DSC_3736

Nogometaši Dugog Sela i poslije osme prvenstvene runde ostali suna samo jednoj pobjedi, onoj protiv Hrvatskog dragovoljca. U jučer odigranom osmom kolu gost Gradskog stadiona bio je novak u ligi, Radnik Križevci, koji se predstavio kao žilav i tvrd protivnik koji je sasvim zasluženo osvojio bod, odigravši 2:2. Osvojenim bodom Radnik je zasjeo na tron, dok su Dugoselci na samom začelju poretka – sa šest bodovana kontu drže pretposljednje petnaesto mjesto.

Otvaranje utakmice nije moglo bolje započeti, jer već u 9. minuti Matija Fintić lijepim pogotkom s ruba šesnaesterca doveo je domaću momčad u vodstvo. Nedugo potom Maks Slunjski izašao je sam na vratara gostiju, iskusnoga Miroslava Koprića koji je izašao kao pobjednik iz toga dvoboja. Nakon što su preživjeli prvi udar, gosti su u razmaku od samo šest minuta preokrenuli rezultat. Najprije je Vukić poravnao rezultat u 15. minuti, da bi šest minuta kasnije Turčin pogodio za veliku radost gostujućih igrača i stotinjak navijača.

S tim se rezultatom otišlo na odmor, a u nastavak susreta domaći nogometaši kreću još silovitije. Ponajbolji igrač u domaćim redovima Maks Slunjski u 51. minuti bježi gostujućoj obrani i prizemnim udarcem vraća stvari na početak. Imala je domaća momčad nakon toga više pokušaja, no bez konkretnog učinka, dok su gosti najbolju priliku propustili preko Mačkovića koji je izašao sam na domaćeg vratara i pucao preko gola.

Nakon svega viđenoga podjela bodova najrealniji je ishod utakmice, kojom mogu zadovoljni biti i posjetitelji, jer na Gradskom stadionu gledali smo živu i dinamičnu utakmicu koja je začinjena s četiri gola.