Turopoljski derbi pripao domaćinu
DSC_6333

Nogometaši Mraclina gostujuću pobjedu iz Stupnika, potvrdili su domaćim slavljem protiv susjeda iz Vukovine. Turopoljski derbi domaći su nogometaši u svoju korist riješili s 4:1. Pobjeda Mraclina i više je nego zaslužena, iako gosti mogu žali za otvaranjem drugog dijela u kojem su imali terensku nadmoć koju nisu uspjeli kapitalizirati. Kazna je stigla u posljednjih deset minuta kada je Igor Hajduk s dva gola osigurao uvjerljivi trijumf domaće momčadi, koja je ovom pobjedom preskočila Naftaš Ivanić te su sada trećeplasirani sastav 4. NL-skupina B.

Otvaranje utakmice pripalo je Mraclinu, a naročito raspoložen za igru bio je Ivan Kos koji je u 6. minuti solo akcijom donio radost među domaće kibice lijepo pogodivši za 1:0. Radost je bila kratko vijeka jer samo pet minuta kasnije, gosti koriste pogrešku Klarića i preko Krasnića koji je efektno pogodio s dvadesetak metara stigli do izjednačenja.

Mirisalo je kako će se na odmor otići bez pobjednika, no u posljednjim trenucima Mraclin dolazi do drugog gola. Najprije je zaprijetio danas raspoloženi Kos, čiji je udarac obranio Sakač izbacivši loptu u korner iz kojeg su domaći igrači došli do nove prednosti. Klarić je ubacio, najviši u skoku bio je Budimir koji je loptu proslijedio do Lučića koji s pet metara glavom pogađa neobranjivi dio mreže Jelačićeva gola.

U drugi dio bolje ulaze gostujući igrači koji su imali terensku inicijativu, no njihovi udarci nisu predstavljali preveliku opasnost po Dražićevoj gol. Nakon što su se ispuhali, na scenu je stupio najbolji strijelac lige Igor Hajduk koji je s dva gola zaključio ugodno mraclinsko nogometno popodne.

4. NL-SKUPINA B, 17. KOLO
NK MRACLIN – NK BAN JELAČIĆ 4:1 (2:1)
STRIJELCI: 1:0 Kos (6), 1:1 Krasnić (11), 2:1 Lučić (45), 3:1 Hajduk (80), 4:1 Hajduk (90)
NK MRACLIN: Dražić, Marjanović, Domitrović, Lučić, Dadović (od 46. Milatović), Kos (od 69. Vidović), Hajduk, Budimir, Klarić (od 46. Debijađi), Dandić, Kaurin. TRENER: Goran Jelavić
NK BAN JELAČIĆ: Sakač, Landeka, Maslač, Karaula, Augustić (od 70. Hrženjak), Krasnić, Ivanković, Memić (od 52. Miletić), Matić, Smolković, F. Milatović (od 70. Koprivčić). TRENER: Stefan Rajić