Do pobjede u sudačkoj nadoknadi

Mraclin je do pobjede došao u četvrtoj minuti sudačke nadoknade
DSC_3161

Očekivala se u Novoj grabi lagana i sigurna pobjeda protiv fenjeraša iz Topolovca – TŠK-a 1932. No, događanja na terenu ponudila su sasvim suprotnu sliku, jer gosti su pali tek u sudačkoj nadoknadi. Završilo je pobjedom Mraclina 2:1, koji je tako zadržao treće mjesto.

Tko zna kako bi utakmica završila da je u ranoj fazi udarac Petra Milatovića završio iza leđa gostujućeg vratara. Ta obrana kao da ga je napunila samopouzdanjem, jer do kraja susreta zaustavio je niz domaćih udaraca. U prvom prelasku na polovicu Mraclina, TŠK je poveo. Lošu procjenu vratara Dražića iskoristio je Balen i od šeste minute gosti su imali prednost.

Osim zgoditka, TŠK-1932 još je jednom u prvom dijelu ozbiljno zaprijetio, no ovoga puta vratar Mraclina bio je siguran. Iako su domaći igrači imali inicijativu i stvarali prilike, u prvom dijelu mreže se više nisu tresle.

U nastavak susreta Mraclin je ušao još odlučnije, no gosti su se branili “rukama i nogama”. Osim toga, koristili su gotovo svaku priliku da ukradu pokoju minutu “izležavanjem po travi” i traženjem liječničke pomoći. Međutim, u posljednjih petnaestak minuta kapitulirali su. Najprije je u 78. Marjanović zabio za 1:1, nakon čega je uslijedila prava opsada gostujućeg gola.

Pucalo se sa svih strana, korneri su se redali kao na tekućoj traci i kada se već činilo kako će utakmica završiti bez pobjednika, nakon jednog u nizu kornera najviši u skoku bio je najiskusniji igrač na terenu Krešimir Budimir koji je zabio za veliko slavlje domaćih igrača i navijača.