Blijeda partija goričkih rukometaša

Priliku za popravak dojma rukometaši Gorice imat će u srijedu u zaostaloj utakmici prvog kola protiv Rudara iz Ruda, koji je jučer osvojio bodove u Kutini kod Moslavine
DSC_8560

Nakon vrlo dobrog izdanja u Dubravi i osvajanja dva gostujuća boda, u redovima HRK Gorice očekivala se domaća pobjeda protiv Metković-Mehanike, kojim bi se napravio ogroman korak prema sigurnoj luci. Nažalost, gorički su rukometaši odigrali blijedu partiju, pogotovo u obrambenom dijelu, što su gosti iz Doline Neretve iskoristili u drugih 30 minuta, u kojima su zagospodarili terenom i zabilježili pobjedu 31:29.

Domaći igrači prvo poluvrijeme odigrali su u zadovoljavajućem ritmu, te su veći dio vremena bili u vodstvu. Na odmor su odnijeli dva pogotka prednosti (16:14). U nastavku susreta kao da su se ugasili, jer gosti s tri uzastopna pogotka preuzimaju vodstvo, koje više nisu ispustili. Njihova prednost narasla je u jednom trenutku na +5, što se pokazalo nedostižnim za domaću momčad, koja će priliku za popravak dojma imati u srijedu u zaostaloj utakmici prvog kola protiv Rudara iz Ruda, koji je jučer osvojio bodove u Kutini kod Moslavine (24:26).

Jakov Dujić sa sedam pogodaka bio je najbolji u domaćim redovima, dok su gostujuće strijelce predvodili Petar Eraković i Dario Raguž koji su također zabili po sedam zgoditaka. Vratar Metković-Mehanike Željko Kozina ima je 11 obrana, dok su domaći vratari, Marin Sorić i Ivan Turčić kombinirano zaustavili osam lopti.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA OSTANAK, 3. KOLO
HRK GORICA – RK METKOVIĆ-MEHANIKA 29:31 (16:14)
HRK GORICA: Turčić 4 obrane, Ceković 6, Turkalj, Dujić 7, Čakarić 2, Solariček, Sorić 4 obrane, Laljek 1, Jozepović, Malin 4, Svržnjak 5, Barišić, Starčević 2, Cikatić 2, Cvitaš, Antonić. TRENER: Tomislav Mesarov
RK METKOVIĆ-MEHANIKA: Romić 1 obrana, Cvitanović 4, Krešić, Čutura 2, Kozina 11 obrana, Papić, Maslać, Butigan, Eraković 7, Halilović, Raguž 7, Grizelj 6, Bašić 2, Bezer 3, Koncul, Goluža. TRENER: Damir Batinović