loko-1

Nogometaši Lokomotive na gostovanju u Velikoj Gorici nisu dozvolili iznenađenje, te su pobjedom od 3:0 zadržali drugu poziciju u poretku klubova Prve lige. HNK Gorica, skupo je platila prošlotjednu pobjedu u Osijeku, jer je ostala bez trenera Sergeja Jakirovića, koji je isključen u 90. minuti, zbog čega je dobio kaznu od dvije utakmice, zbog čega je u današnjem susretu ulogu prvog trenera preuzeo njegov pomoćnik Saša Sabljak.

Domaća momčad većim dijelom prvog susreta bila je dominantnija, no bez nekog konkretnog učinka, dok su se gosti s Kajzerice opredijelili za brze protuudare, iz kojeg su naposljetku u 42. minuti i poveli nakon akcije koju je započeo Lecjaks, koji je proigrao Radonjića, koji je potom pravovremeno pronašao Kastratija kojem nije bilo teško matirati domaćeg vratara, Kahlinu kojem je to bila 74 uzastopna utakmica na goričkom golu.

Konačan mat, domaća je momčad doživjela u posljednjih dvadeset minuta u kojima je Kahlinu najprije matirao Uzuni na asistenciju ponajboljeg gostujućeg igrača u današnjem susretu Ivanušeca, dok je točku na „i“ stavio Dino Halilović. Tko zna u kojem bi smjeru otišao susret da je sudac današnjeg dvoboja Tihomir Pejin u 60. minuti pokazao na bijelu točku, nakon igranja gostujućeg igrača rukom u svom šesnaestercu.

Reakcije na utakmicu

Saša Sabljak (HNK Gorica): „Nakon poraza ovo i nije bilo najbolje iskustvo. Bila mi je čast da sam vodio Goricu, no više bih volio da smo svi bili na okupu. Tada bi nam zasigurno bilo lakše. Mislim da u pojedinim trenucima nismo to momčadski odradili na najboljem nivou.“

Goran Tomić (NK Lokomotiva): „Naši dosadašnji rezultati i nisu neko preveliko iznenađenje za mene. Zbog dobrih igara Gorice, ova je utakmica bila jako interesantna. Bili smo bolji protivnik, Gorici smo dopustili jako malo toga, tako da je naša pobjeda i više nego zaslužena.