Trener Jusup u ovom susretu nije mogao računati na Luku Božića i Antonija Jordana koji su dobili poštedu
DSC_3453

U susretu 19. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Zadar je na gostovanju pobijedio Goricu s 82-71 ostvarivši 14. pobjedu sezone, dok je Gorica upisala 15. poraz. Zadrani su opravdali status favorita, premda im je ovo bila peta utakmica u posljednjih 11 dana i premda su doputovali bez dvojice ponajboljih igrača Luke Božića i Antonija Jordana.

Gorica je bila ravnopravna tek u prvoj četvrtini koja je završila 19-19. Do poluvremena su gosti pobjegli na +10 (33-43), a na koncu treće dionice velikih 19 razlike (46-65). Početkom posljednje četvrtine Zadar je u dva navrata imao i 20 koševa prednosti, nakon čega su domaći ipak uspjeli smanjiti razliku i na ulasku u posljednju minutu doći čak do -6 (7-:77), no pobjedu Zadra koji je imao podršku dvadesetak pripadnika Tornada nisu uspjeli ugroziti.

Zadar su do pobjede predvodili Dario Drežnjak s 22 koša i osam skokova, Karlo Žganec s 15 koševa i 14 skokova, te Marko Ramljak s 14 koševa, dok su kod Gorice najefikasniji bili Karlo Uljarević i Milan Lužaić s po 14 koševa, dok je Jure Gunjina ubacio 13 koševa uz osam skokova.