Košarkaši Gorice su u 14. kolu svladali momčad Šibenke 99:80 i tako potvrdili jesensku pobjedu u Šibeniku (82:58) te zadržali 3. mjesto na prvenstvenoj ljestvici
DSC_9134

Košarkaši Gorice su u 14. kolu svladali momčad Šibenke 99:80 i tako potvrdili jesensku pobjedu u Šibeniku (82:58) te zadržali 3. mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Početak susreta nije bio dobar za domaću momčad koja je olako dozvoljavala suparničkim igračima da poentiraju (8:15), nakratko se uozbiljila (17:15) i nakon prvih 10 minuta ipak završila s minusom od 6 poena (20:26).

Gorica je drugu dionicu odigrala učinkovitije i na odmor otišla s minimalnom prednošću (49:47). Početak 2. poluvremena nagovijestio je totalni preokret u korist domaćih, gostima više nije pomogla niti njihova navijačka skupina. Prednost igrača trenera Sesara je postala opipljivija (59:52) i furioznim završetkom 3. četvrtine (14:6) momčad iz Šibenika bila je na koljenima (73:58).

Završna četvrtina bila je rutinsko odrađivanje dobro obavljenog posla, najveća razlika je bila 23 poena (94:71). Vučić izuzetno raspoložen i efikasan s 23 poena (3/4 za tri, 4/4 za dva, 6/8 slobodna bacanja), Majcunić vrlo dobar. Kuriozitet susreta je prazna rubrika ‘poeni’ kod Mašića, iako je u igri proveo skoro 22 minute! Eto, dešava se to i majstorima.

Gorica je s 24 bodova iz 14 utakmica (14 10 4 1141:1012 24) zadržala 3. mjesto u trenutnom poretku.