Gostima pobjeda i ostanak

Pred sastavom trenera Braslava Turića tjedan je istine nakon večerašnjeg 83:90 poraza od DepoLink Škrljeva
DSC_2138

Porazom 83:90 od DepoLink Škrljeva pred košarkašima Gorice je imperativ pobjede u zadnjem kolu protiv Dinama. Puno toga su Goričani mogli riješiti u današnjem dvoboju protiv riječkog sastava, koji je pobjedom koju su bučno proslavili s 15-ak navijača riješio sve dvojbe oko ostanka u ligi. Pred sastavom trenera Braslava Turića tjedan je istine, u kojem će se odrediti sudbina kluba, koji u posljednjih 40 minuta ulazi s devet pobjeda koliko imaju Alkar i Zabok, koji igraju protiv DepoLink Škrljeva i Bosca.

Dobro su gorički košarkaši krenuli u utakmicu, da bi u drugoj četvrtini u potpunosti potonuli. Minutu uoči odlaska na veliki odmor semafor je pokazivao 30:46, da bi domaći igrači na odmor otišli s -10 (38:48). Početkom treće dionice Gorica se zahvaljujući raspoloženom Juri Gunjini vraća u utakmicu, a polaganjem Nakić-Vojnovića i nakratko vodi (58:57).

Nažalost, bio je to posljednji ples domaćih košarkaša, jer gosti ubrzo ubacuju u brzinu više i dvije minute prije kraja imaju +13 (70:83). Pokušala je Gorica u preostalom vremenu sustići prednost, no bezuspješno. I dok je jedna strana slavila pobjedu i ostanak na drugoj strani, sasvim suprotna slika, jer Gorica je u nezavidnoj situaciji i samo je pobjeda protiv Dinama vraća u žive.

Jure Gunjina s 21 košem bio je najbolji strijelac Gorice za koju su Karlo Uljarević i Ivan Batur ubacili 17, dok je Derryck Thomptom ubacio 20 za goste.