Gorički košarkaši nakon dvije uzastopne pobjede opet su "živi"
DSC_6252

Gorički košarkaši nakon dvije uzastopne pobjede opet su “živi”. Nakon gostujuće pobjede protiv Furnira, Goričani su na domaćem parketu slavili protiv zagrebačkog Dinama. Susret u svoju korist riješili su s 87:75, čime su došli do pete prvenstvene pobjede izjednačivši se po broju pobjeda sa Zabokom i DepoLink Škrljevom, dok po pobjedu više imaju Bosco i Alkar. Budu li Goričani u Ligi za ostanak prezentirali igru kakvom su danas došli do pobjede, ostanak u ligi bit će dohvatljiv.

U susretu u kojem se tražila pobjeda domaći košarkaši od prve su minute zauzeli pobjednički gard te početkom druge četvrtine stekli +7 (27:20), no do odlaska na veliki odmor gosti sustižu i prestižu Goricu. Ipak, na odmor se odlazi s 38:38. U nastavak se kreće s igrom koš za koš, a onda je pri rezultatu 56:54 Gorica pokrenula seriju 8:0 i košem Cinca zatvorila treću četvrtinu s prvom dvoznamenkastom prednošću na utakmici (64:54). U posljednjoj četvrtini prednost je najviše rasla do +14 (86:72).

U domaćim redovima najbolji strijelac bio je Ivan Batur sa 17 ubačaja, a pratili su ga Ante Mašić i Karlo Uljarević s po 14, Cinac s 13 i Gunjina s 10 koševa. Kod gostiju iz Zagreba 20 poena upisao je Tomislav Cvitković.