Infarktna završnica

Ovom pobjedom Zabočani su preskočili Goricu na ljestvici, trenutno su na devet pobjeda, dok Gorica, Škrljevo i Alkar imaju po osam pobjeda
DSC_1046

Bez stresa nije moglo. Nažalost, radovali su se gosti iz Zaboka koji su u produžetku došli do pobjede 93:88. Ovom pobjedom Zabočani su preskočili Goricu na ljestvici, trenutno su na devet pobjeda, dok Gorica, Škrljevo i Alkar imaju po osam pobjeda.

Iako je situacija još do prije kojeg kola bila sasvim idilična, dva domaća vezana poraza Dinamo u srijedu i Zabok večeras, gurnuli su Goricu u neugodnu poziciju. Šteta, jer obje je utakmice Gorica izgubila vlastitim pogreškama u samoj završnici. Večeras odigrana utakmica bila je preslika već ove sezone viđenih utakmica u kojima Gorica gubi doslovce nemoguće.

Nakon prve dvije četvrtine semafor je pokazivao 43:28, a najvećih +17 (43:26), imali su koji trenutak ranije. Nažalost, treća četvrtina i ovoga je puta bila kobna po Goričane, koji su usprkos svemu uspjeli ostati u vodstvu (65:59). Najveće probleme domaćim košarkašima zadavao je Robert Glasper koji je susret završio s 37 ubačaja. Trpao je sa svih pozicija i odvukao svoju momčad do velike pobjede koju su izborili u dodatnih pet minuta.

Trebala je Gorica utakmicu riješiti u regularnom vremenu jer 3,5 minuta do kraja imala je 72:65, no u preostalom vremenu ostala je bez ubačaja. Tek sedam poena u posljednjoj četvrtini najbolje oslikava goričku igru. A kada se k tome pridodaju i neki teško objašnjivi potezi kao igra bez klasičnog playmekera u posljednjih osam minuta (Jelenković ostao zaleđen na klupi, op.a), dok je danas raspoloženi Ivan Tvrtko Majić nakon ubačene trice za vodstvo 70:63 povučen s parketa na klupu te više nije ulazio u igru!

Puno previše pitanja, a malo odgovara. Zvona za uzbunu ponovno su upaljena, a u posljednja četiri kola Gorica ulazi bez Milana Lužaića i Dine Cinca, koji su propustili i današnju utakmicu.