Pobjedom 91:73 košarkaši Gorice revanširali su se gostima iz Dubrave, momčadi Furnira za poraz iz prvog dijela sezone
DSC_0710

Pobjedom 91:73 košarkaši Gorice revanširali su se gostima iz Dubrave, momčadi Furnira za poraz iz prvog dijela sezone. Očekivana je to pobjeda za sastav trenera Josipa Sesara, koji je danas bio lišen usluga Lovre Mazalina, dok je debi na domaćem parketu upisao Ozren Pavlović, koji je prve minute odradio u susretu protiv Splita. Ostavio je dobar dojam ubacivši 14 poena, koliko je postigao i Karlo Uljarević, čime su ponijeli titulu najučinkovitijih domaćih igrača.

Tijekom cijele utakmice domaći je sastav bio u vodstvu. Već u 12. minuti imala je Gorica +12 (31:21), no uporni gosti nisu se predavali te su se približili na 36:34, da bi do odlaska na odmor Gorica napravila seriju 12:2 za +13 (49:36).

Ni taj zaostatak nije slomio borbene goste koji su u trećoj četvrtini ganjali domaću prednost da bi na 40 sekundi prije isteka treće četvrtine smanjili na 63:61, no s pet uzastopnih poena Ozrena Pavlovića Gorica ipak ima osjetniju prednost uoči posljednjih deset minuta u kojima je u potpunosti slomila otpor gostiju za konačnih +18 (91:73).

Pred Goričanima je sada treće balon ABA 2 lige u Sarajevu, gdje ih očekuju susreti protiv Mladosti Zemun, SPARS-a i Podgorice.