DSC_9360

Nakon što su prije petnaest dana svladali Cibonu, košarkaši Gorice bili su uspješniji od još jednog europskog velikana. U Gradskoj sportskoj dvorani, pao je trostruki prvak Europe s početka devedesetih godina, Split, koji nije imao rješenja protiv raspoložene domaće momčadi koja je na kraju slavila s 97:87.

Pobjeda je tim slađa, što je izborena bez trenera Josipa Sesara, koji je isključen u sedmoj minuti. Najprije je nezadovoljan sudačkom odluka ušao u verbalni konflikt s Lukom Kardumom, koji ga je počastio s tehničkom pogreškom, a nakon samo 38 sekundi i isključenjem, nakon čega je Sesar morao napustiti dvoranu. Umjesto njega komande momčadi preuzeo je njegov pomoćnik Jakov Stipanović, koji je uspio odvesti momčad do treće ovosezonske pobjede.

-Ovome se nisam nadao. Čestitka momcima koji su dali sve od sebe. Jednostavno morao sam se snaći, no ovo je zasluga cijele momčadi i treninga koje smo odradili. Plod toga rada precrtao se na teren i pobjeda je tu- rekao je presretni trener Jakov Stipanović, dok je primao čestitke prijatelja.

Osim vodstva u početnim minutama, ostatak susreta rezultatska je prednost bila na strani domaćina, čiji su košarkaši tijekom treće četvrtine po prvi puta imali +10 (62:52).Ulaskom u posljednju dionicu prednost je narasla i na najvećih +14 (84:70). Međutim, gosti se uspijevaju vratiti te uoči posljednje tri minute smanjuju na samo četiri poena zaostatka (88:84).

No, tada je na scenu stupio mladi Ivan Majcunić koji je uzeo stvari u svoje ruke te poveo momčad prema novoj velikoj pobjedi. Majcunić je susret završio s 21 ubačajem, a dvocifreni učinak još su imali Marko Baković (16), te Karlo Mikšić i Imran Polutak koji su ubacili po 10 poena.