Bolje otvaranje utakmice Kloštar je pretvorio u vodstvo od 2:0, a kasnije je mudrom taktičkom i discipliniranom igrom koju je postavio trener Dražen Jambrečina uspio sačuvati minimalno vodstvo i odnijeti sva tri boda iz Banova
NK KLOŠTAR

Nogometaši Ban Jelačića ušli su beskrvno i anemično u utakmicu, dok su se gosti iz Kloštar Ivanića nametnuli trkom, borbenošću i puno agilnijim pristupom. Gosti su poveli u 7. minuti nakon pogreške domaćih obrambenih igrača. Pukljak je primio loptu na lijevoj strani, uslijedio je prizemni centaršut i nespretna reakcija vratara Brlekovića pa je loptu s 10 metara Tadić pospremio u mrežu. Domaćini nisu nikako uspijevali povezati svoje redove pa je uslijedio novi šok za Ban Jelačić u 21. minuti. Krezo je presjekao domaći napad i potom dodao loptu Pukljaku na sredini terena, koji je proigrao Tadića u prazan prostor nakon čega se isti igrač upisuje u strijelce, jer je pored istrčalog Brlekovića pogodio domaća vrata. Potom se igra odvijala uglavnom na sredini terena bez nekih konkretnih akcija s bilo koje strane.

U drugom poluvremenu trener Falčević uveo je u igru Uremovića, Denisa Škrinjara i Vilima Ronjaka pa su domaći nogometaši preuzeli inicijativu dok su se gosti branili i defanzivnom igrom sprječavali domaće napade. U 55. minuti Uremović je bio u 100 postotnoj prigodi da izjednači rezultat, ali je njegov udarac 12 metara obranio Pavičić. Novu šansu imao je Uremović u 61. minuti, ali je njegov udarac iskosa s lijeve strane sa 16 metara opet uhvatio Pavičić. Dražen Tarandek je u 66. minuti izveo siloviti slobodni udarac s 25 metara i lopta je fijuknula iznad prečke. Konstantni pritisak domaćina doveo je do smanjenja rezultata u 74. minuti. Uremović je ubacio loptu koju nisu uspjeli ispucati gostujući igrači pa je Domagoj Škrinjar iz blizine zabio gol. U dramatičnoj završnici domaćin ulaže sve u napad, ali je Kloštar uspio odoljeti svim domaćim prijetnjama i zasluženo ostvariti pobjedu.

1. ŽNL- ISTOK, 3. KOLO
NK BAN JELAČIĆ – NK KLOŠTAR 1:2 (0:2)
BANOVO. Igralište NK Ban Jelačić. Gledatelja 50. Sudac: Landeka 7. Pomoćnici: Bratković i Merkaš (svi iz Velike Gorice).
STRIJELCI: 0:1 Tadić (7), 0:2 Joveš (21), 1:2 Do. Škrinjar (74)
NK BAN JELAČIĆ: Brleković 6, Da. Tarandek 6, Dr. Tarandek 6,5, Z. Tarandek 7, Trošić 6, I. Ronjak 6 (od. 75. Hren -), Jakopic 6,5 (od 66. De. Škrinjar -), Do. Škrinjar 6,5, Mikulić 6 (od 46. Uremović 7), Juričić 6 (od. 46. V. Ronjak 7), Benedik 6(od. 46. Aračić 7). TRENER: Mladen Falčević 6,5
NK KLOŠTAR: Pavičić 7, Brcko 7, Slivar 7, Brzović 7, Pukljak 7,5, Krezo 6.5 (od. 68. Hasanović -), Joveš 7, (od. 78. Vešligaj -), Jandrić 6,5, Babić 7, Tadić 7 (od. 46. Krajinović 6,5), Jerković 6,5 (od. 86. Kletečki -). TRENER: Dražen Jambrečina 7
IGRAČ UTAKMICE: Nikola Pukljak