U susretu posljednjeg, 36. kola Prve HNL Gorica i Slaven Belupo su u gotovo nemogućim uvjetima odigrali bez pogodaka
kisna gorica

Gorica je prvenstvo, obilježeno pandemijom korona virusom, završila bez pogotka i pobjede. Susret protiv Slavena igran je 38 minuta pod ‘normalnim uvjetima’, a nakon proloma oblaka i vodom natopljenom travnjaku igre zapravo nije ni bilo.

Domaći su najveću šansu propustili realizirati već u 4. minuti kada su nekoliko puta pokušavali iz neposredne blizine pogoditi mrežu, ali gosti su se ipak spasili. Igra je bila otvorena, taktika obje momčadi slična, držanje lopte, dugo građenje napada i ubacivanje s bokova. Sredinom poluvremena (23.) gosti su izveli brzi protunapad, ozbiljan udarac Lulića završio je zamalo iznad grede. Samo tri minute kasnije (26.) Kahlina sjajno brani zicer za korner, a nakon udarca iz kuta odbija loptu koja pogađa gredu. U završnici prvog poluvremena (43.) Slaven se bolje snašao na pljusku i vjetru, izveo je tri vezana udarca iz kuta, domaći su se ipak uspjeli obraniti.

Početkom drugog poluvremena (53.) pljusak i vjetar su oslabili, ali nogometa nije bilo, igrači i jedne i druge momčadi samo su odbijali loptu što dalje od svojih vrata. Gosti su imali veliku sreću kada se u jednoj bezazlenoj situaciji vratar Ježina poskliznuo, ali lopta nije završila u nebranjenim vratima nego uz samu vratnicu završila u gol autu.
Vrlo dobri sudac Bel okončao je utakmicu bez sudačke nadoknade i tako svima skratio ‘hrvanje’ s loptom i terenom.

HT Prva Liga 2019./2020., 36. kolo
HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:0
Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja: -. Petak, 24.07.2020., 21:05 sati. Sudac: Dario Bel (Osijek). Pomoćnici: Dino Knez (Osijek) i Ivan Janić (Ilok).
GORICA: Kahlina, Moro, Jovičić, Krizmanić, Čabraja, Babec (od 65. Gadže), Kalik, Špikić (od 79. Šroler), Lovrić, Mudrinski, Ndiaye. Trener: Valdas Dambrauskas.
SLAVEN BELUPO: Ježina, Zirdum, Međimorec, Paracki, Goda, Bogojević, Glavčić, Brković, Etoundi, Lima (od 59. Krstanović), Lulić. Trener: Tomislav Stipić.