Promjena na vrhu 4. NL

FOTO Ivan Kos-Čapa odveo Mraclin na vrh

Nogometaši Mraclina ponovno su vodeći sastav 4. NL-skupina B nakon što su teže od očekivanog svladali Gradiće
DSC_0369

Nogometaši Mraclina ponovno su vodeći sastav 4. NL-skupina B nakon što su teže od očekivanog svladali Gradiće. Fenjeraš iz Gradića predvođen iskusnim Vjeranom Simunićem odigrao je ponajbolju ovosezonsku utakmicu, no u rubrici bodova i dalje je 0. Mraclin im je nanio sedmi ovosezonski poraz, a presudio im je sjajan pogodak Ivana Kosa, koji je u 59. minuti efektno s dvadesetak metara pogodio mrežu gostiju za veliko slavlje domaćih igrača i navijača.

Većim dijelom utakmice Mraclin je bio bolja i opasnija momčad, no čvrsti blok gostiju domaći igrači nisu nikako uspjeli probiti. Već u 5. minuti Kaurin je s dva metra pucao preko gola, dok je Igor Hajduk u 25. uzdrmao vratnicu. Gosti su u prvom dijelu ostali bez ozbiljnije prilike.

Međutim, u 55. minuti Gradići su imali mat poziciju. Nakon što je u šesnaestercu domaćina srušen Kasem, vrlo dobri sudac Alen Hrgović pokazao je na bijelu točku. Loptu u ruke uzeo je najiskusniji gostujući igrač Krešimir Budimir, no njegovu namjeru je pročitao vratar Ivan Zagorac i ostavio svoju momčad na “životu”.

Kazna za promašaj je stigla četiri minute kasnije kada je već spomenuti Kos efektno pogodio za 1:0 Mraclina, čiji su igrači nakon toga imali nekoliko ozbiljnih pokušaja, koji nisu odsjeli na pravome mjestu, dok je najopasniji udarac Gradića, uputio Kasem u 85. minuti kada je lopta prohujala uz vratnicu Zagorčeva gola.

-U ovom slučaju tablica je ta koja je nama neprijatelj. U glavi igrača znao sam da će to biti tako. Uostalom, prije utakmice sam najavio da je ovo najteže utakmica u sezoni za nas. To se i pokazalo. Nama su u ovoj utakmici bitna jedino tri boda- kazao je nakon utakmice trener Mraclina Marko Biljan, čija je momčad ponovno vodeća među četvrtoligašima.

-Ovo prvo mjesto je poticaj za dalje. Što god neki pričali, lijepo je raditi u okruženju kada si prvi. Čestitam dečkima na tome, jer oni su to zaslužili svojim radom- zaključio je razgovor Biljan.