inter-1

Nogometaši Gorice i u drugom ovosezonskom domaćem susretu u posljednjih desetak minuta prosuli su sve ono dobro što su uradili to tada. Scenarij iz susreta sa Slaven Belupom ponovljen je i u današnjem susretu trećeg kola HT Prve lige, u kojem je Inter na Gradskom stadionu slavio s 3:2, preokrenuvši vodstvo domaćina od 2:1 u posljednji sedam minuta.

Imala je momčad trenera Sergeja Jakirovića u dva navrata prednost; prvo ih je već u petoj minuti u vodstvo doveo Atiemwen, da bi desetak minuta kasnije veliku priliku propustio realizirati Zwolinski, čiji je udarac zaustavio vratar zaprešićkog sastava. Inter je do izjednačenje stigao u 41. minuti iz kaznenog udarca, nakon što je Jovičić prekršajem zaustavio Burzanovića. Siguran realizator najstrože kazne bio je Andrić.

Tek što je lopta krenula s centra u drugom dijelu, Gorica je ponovno imala vodstvo poslije soloprodora Miye, koji je izašao sam na gostujućeg vratara Kelava i lakoćom ga matirao. Imala je domaća momčad nakon toga, prilika da prelomi susret, no u završnici nije bilo dovoljno koncentracije.

Samir Toplak pogodio sa zamjenama igrača

Junaci gostujućeg preokreta bili su igrači s klupe Karlo Muhar i Ivan Mamut, koji su ušli umjesto Mateja Vuka i Marka Burzanovića. Prije izjednačujućeg pogotka u 83. minuti Muhar je u dva navrata opasno zaprijetio, no njegove je pokušaje sjajno zaustavio Kahlina, da bi u 83. minuti iz blizine pogodio za 2:2. I kada se već činilo kako će susret završiti podjelom bodova, gorička obrana ponovno je zaspala, što je iskoristio Mamut za veliki preokret i slavlje gostujućeg sastava.

S ova tri boda, prva ove sezone Inter je skočio na peto mjesto ligaškog poretka, dok je Gorica i dalje na jednom osvojenom bodu. Šteta, što se sve tako rasplelo, jer malo je nedostajalo, da na kontu bude koji bod više.

Reakcije trenera

Sergej Jakirović (HNK Gorica): „Odlično smo otvorili utakmicu, no nisam bio zadovoljan u prvom dijelu kako smo stajali. Osjetili smo kao da ćemo lagano pobijediti, te sam to i rekao u poluvremenu. Poveli smo odmah u nastavku, što nam je bio veliki vjetar u leđa. U narednih 10-15 minuta trebali smo završiti utakmicu, no nismo uspjeli. Inter je na kraju zariskirao i pobijedio. Mi imamo očiti problem u obrani u prekidu, što nam je uvijek frka, jer netko zaspe ili ne poprati igrača do kraja. Umjesto da očistimo tu zadnju situaciju i osvojimo bod, omogućili smo Interu da odnose bodove u Zaprešić.“

Samir Toplak (NK Inter): „Nakon ove utakmice slobodno možemo kazati kako se rapsodija hrvatskog nogometa nastavlja. Presretan sam jer smo pobijedili. Nakon onakvih pogrešaka obrane, vratili smo se i pokazali da smo imali samopouzdanja. Nismo potonuli, a ja sam znao da nas jedna pobjeda vraća. Nakon 2:2 tražio sam treći gol, jer sam osjećao da ga imamo u nogama.“

HT 1. HNL, 3. KOLO
HNK GORICA – NK INTER 2:3 (1:1)
STRIJELCI: 1:0 Atiemwen (5), 1:1 Andrić (41-11m), 2:1 Miya (47), 2:2 Muhar (83), 2:3 Mamut (90)
HNK GORICA: Kahlina, Jovičić, Čagalj, Zwolinski (od 81. Zenko), Maloča, Atiemwen, Miya (od 73. Dabro), Mtchedlishvili, Marina, Špičić, Lovrić (od 64. Čabraja). TRENER: Sergej Jakirović
NK INTER: Kelava, Postonjski, Burzanović (od 80. Mamut), Andrić, Ćulum (od 61. Vukčević), Prenga, Šimunec, Bosec, Rak, Vuk (od 63. Muhar), Valentić. TRENER: Samir Toplak