HNK

Nogometaši Gorice stigli su na korak do konačnog cilja nakon današnje pobjede nad Dugopoljem koje je na Gradskom stadionu poraženo s 2:1. Iako nitko nije bio pretjerano zadovoljan izvedbom igrača Gorice s nova tri boda i uz poraz Dinama II od Sesveta (0:2), HNK Gorica uoči posljednjih 180 minuta drži vrh drugoligaškog poretka s tri boda više od Dinama II i šest od Varaždina koji je danas slavio u Lučkom (2:3).

Gorica je do novog domaćeg slavlja došla preokretom jer gosti iz Dugopolja poveli su preko Prtajina u 23. minuti, da bi Zenko pet minuta kasnije vratio stvari u normalu. U nastavku susreta domaći su nogometaši imali inicijativu koju su pobjedničkim zgoditkom okrunili u 81. minuti kada je precizan bio Maslowski.

-Najteže je igrati ovakve utakmice; fizički, ali i psihološki, jer to je velika potrošnja kada znate da ste tako blizu, a niste još ništa napravili. Upravo zbog toga upućujem dečkima sve čestitke. Korak smo bliže, ništa još nije gotovo jer pred nama su još dva velika koraka, no mi nastavljamo svoj put dalje- rekao je nakon utakmice trener HNK Gorice Ivan Prelec.

U preostala dva kola u kojima dočekuje u nedjelju Šibenik te gostuje kod druge momčadi Dinama Gorici je za konačnu potvrdu izravnog plasmana u 1. HNL potreban još samo jedan bod.