Nakon četiri sušna kola

Nakon dva remija rukometaši Gorice pred domaćom su publikom slavljem 29:25 protiv Moslavine stigli do prve ovosezonske pobjede
DSC_3833

Niti najveći pesimisti nisu mogli zamisliti kako će rukometaši Gorice tek u petom kolu doći do prve ovosezonske pobjede. Uoči dolaska Moslavine u domaćim redovima nakon dva remija pobjeda protiv Moslavaca bila je imperativ.

Teret nešto lošijeg ulaska u sezonu osjetio se, no protiv Moslavine stvari su od početka susreta išle na gorički mlin.
Nakon petnaestak minuta domaći su rukometaši imali četiri pogotka viška, da bi u jednom trenutku prednost narasla i na +7 (14:7, 15:8,16:9). S prednošću 16:10 Goričani su otišli na odmor.

U nastavku susreta gosti iz Kutine kreću agresivnije te u 45. minuti dolaze na samo gol zaostatka (20:19), no tada domaći trener na gol šalje Mislava Turčića koji s nekoliko vezanih obrana daje vjetar u leđa svojoj ekipi, koja je serijom 6:1 odjurila na 25:20 i mirno privela utakmicu kraju, koju je u svoju korist riješila rezultatom 29:25.

Goričke strijelce predvodio je Ivan Laljek sa šest zgoditaka, dok su po četiri pridodali Hrvoje Ceković i Jakov Dujić. Kod gostiju vratar Stipe Purić imao je 11 obrana, dok je 7 pogodaka postigao Darko Krndelj.

Gostujuća momčad u Veliku Goricu je stigla s podrškom 20-ak pripadnika navijačke skupine Gerile, koje su pokazale kako se bodri svoj klub. No, nakon učestalih prijetnji sucima, navijači su morali napustiti dvoranu, zbog čega je nastupio desetominutni prekid, ne bi li dečki izašli iz dvorane.

PAKET24 PREMIJER LIGA, 5. KOLO
HRK GORICA – RK MOSLAVINA 29:25 (16:10)
HRK GORICA: Turčić 6 obrana, Ceković 4, Turkalj 3, Dujić 4, Jurić 3, Čakarić 3, Solariček, Sorić 6 obrana + 1 gol, Laljek 6, Jozepović 2 obrane,Malin 1, Barišić, Starčević 3, Svržnjak, Antonić, Cikatić 1. TRENER: Ivan Dragić
RK MOSLAVINA: Gorčan, Petrović, Vidoš, Malec 3, Krndelj 7, Šehić, Horvat 4, Lukes, Purić 11 obrana, Vusić 5, Daničić, Zakić1, Barta 1, Mihaljević, Negran, Lukačec 4. TRENER: Dražen Požar