Rezultati vrijedni divljenja
unnamed

Velikogorički karatisti imali su radni vikend, budući da su u subotu održana dva izuzetno jaka turnira.

Kadetska se ekipa zaputila za Sloveniju i Trbovlje, na turnir koji je bio i kvalifikacijski za nastup na idućem Europskom prvenstvu. Na turniru koji je okupio 830 natjecatelja iz 112 klubova i 10 država, nastupilo je 8 goričkih karatista koji su osvojili pet odličja brončanog sjajan. S ovog natjecanja s medaljama su se kući vratili Nikola Huzjak, Matea Kordić, Ema Filković, Noel Jeromić i Lucija Kirinić.

-Svi su nastupali isključivo u svojem uzrastu, ciljano da probamo napraviti što bolji rezultat u uzrastu kojem se pripada. Još nam preostaje jedan turnir u siječnju nakon kojeg će se znati putnici na Europsko prvenstvo- ističe Goran Živković, čija je mlađa natjecateljska ekipa bila sjajna u Varaždinu na Kupu Svetog Nikole gdje je osvojeno 16 odličja.

-Ponosni smo da je naš klub u konkurenciji 60 klubova završio na visokom petom mjestu- s ponosom će Živković, koji stvara novu generaciju karatista koji će kako nam je rekao biti jamac daljnjih uspjeha.

Zlatna odličja u Varaždinu osvojili su; Matea Stilinović, Petar Tibor, Mia Čunčić i Matej Čarakovec, srebrna je bila Mia Čunčić, Hana Blažičko Petrak, Matej Čarakovec, Nika Mirosavljević i Petar Krešimir Krmpotić, dok su natjecanje osvajanjem brončanih medalja završili Mihale Medvedec, Petar Krešimir Krmpotić, Mara Gusić i Hana Blažičko Petrak.