Rukometaši Gorice napokon su odigrali dobru utakmicu i uknjižili dva izuzetno bitna boda u borbi za Ligu za prvaka
DSC_0815

Rukometaši Gorice napokon su odigrali dobru utakmicu i uknjižili dva izuzetno bitna boda u borbi za Ligu za prvaka. S 31:26 svladan je Umag, čime je vraćen potreban mir uoči posljednja dva kola u kojima Goričani dočekuju Bjelovar i gostuju kod Sesvete.

U večerašnjem susretu momčad trenera Andrije Nikolića kontrolirala je stvari na terenu od prve do posljednje minute. Gosti su tek nakratko u početnim minutama imali dva vodstva, nakon čega je prednost konstantno bila na strani Gorice. U prvih trideset minuta prednost je rasla do najvećih +6 (14:8). Gosti su se najbliže približili na zaostatak od dva gola (21:19), no dalje nisu mogli, s par lakih golova prednost udvostručena i utakmica je mirno privedena kraju.

Sjajnu partiju u domaćim redovima pružio je Filip Goričanec koji je susret završio sa šest pogodaka iz isto toliko pokušaja, a osim zgodicima Goričanec se istaknuo i s proigravanjima. Uz njega valja istaknuti učinak Hrvoja Cekovića i Luciana Bure koji su postigli po pet zgoditaka.

Uoči početka utakmice minutom šutnje svi prisutni još jednom su se prisjetili legendarnog Zlatka Saračevića, koji nas je napusti protekle nedjelje.

PAKET24 PREMIJER LIGA, 15. KOLO
HRK GORICA – RK UMAG 31:26 (15:11)
HRK GORICA: Ceković 5, Zrinušić, Goričanec 6, Negran, Šalić, Čakarić 4, Vrbić 1, Purić, Grizelj 4, Sladoljev 7 obrana, Bura 5, Svržnjak 1, Novak 1, Gal 2, Barišić 1. TRENER: Andrija Nikolić
RK UMAG: Matijević, Buvinić 7, Rajković, Gavran 1, Horozović 2, Bošnjak 5, Ružić, Kvastek, Stapar 5, Milinković, Beliga, Lučin, Paradžiković, Sinčić 4, Koler 2. TRENER: Boris Lisica