DSC_3607

Nogometaši Gorice danas su odigrali prvu pripremnu utakmicu otkako su 15. siječnja započeli s trenažnim ciklusom. Protivnik im je bio vrlo dobra mlada momčad Maksimira. Trećeligaš iz Zagreba dobro je parirao jačem suparniku koji je do pobjede od 4:2 došao u posljednjih desetak minuta.

Nakon prvih 45 minuta igre rezultat je bio 1:1. Poveli su gosti preko Horvata, dok je strijelac za Goricu bio povratnik na teren nakon višemjesečne ozljede, Dinko Matošević. Šipoš je nakon deset minuta igre u drugom dijelu doveo Goricu u vodstvu, da bi Krznar nakon prekršaja vratara Klenovića nad Nakićem bio siguran s bijele točke za novo izjednačenje. Domaća momčad do pobjede je došla u posljednjih desetak minuta u kojima je mrežu Maksimira u dva navrata zatresao Ojamaa.

I dok je trener Gorice Ivan Prelec u ovom susretu koristio dvije kombinirane momčadi, gostujući trener Goran Gajzler za ovu je utakmicu odlučio skinuti 18 igrača.

Nakon prvog sastava goričkog drugoligaša, na teren s umjetnom travom istrčala je i B momčad koja je ugostila sastav Gradića. Susret je završio pobjedom mladih goričkih igrača koji su slavili sa 6:1.

PRIJATELJSKA UTAKMICA
HNK GORICA – NK MAKSIMIR 4:2 (1:1)
STRIJELCI: 0:1 Horvat (19), 1:1 Matošević (24), 2:1 Šipoš (55), 2:2 Krznar (73-11m), 3:2 Ojamaa (84), 4:2 Ojamaa (86)
HNK GORICA: Kahlina, Jančetić, Smoljo, Milanović, Žutić, Brtan, Muhar, Zenko, Matošević, Dvorneković, Sedlaček (još su igrali; Klenović, Mchedlishvili, Čurek, Ljubisavljević, Čagalj, Marina, Maslowski, Mandura, Humeljak, Šipoš, Ojamaa. TRENER: Ivan Prelec
NK MAKSIMIR: Spudić, Maloku, Krznar, I. Žugaj, Valković, Mohač, Žeželj, Horvat, M. Žugaj, Dragović, Nakić (još su igrali; Lukić, Zec, Suzuki, Jung, Šakić, Drobnak, Glasnović). TRENER: Goran Gajzler.