Remi u uzbudljivoj utakmici u Areni Varaždin

20231029_182610

Šteta. Bili su rukometaši Gorice nadomak velike i važne pobjede u Varaždinu kod Varaždina 1930. No, po tko zna koji puta ove sezone Goričani su zakazali u presudnim trenucima. Na kraju svega viđenog u Areni Varaždin, igrači trenera Hrvoja Pekere moraju biti zadovoljni bodom, jer meč loptu su imali Varaždinci, no šut Fabijana Grubišića s devet metara sjajno je obranio gorički vratar Marin Sorić koji je susret završio sa 16 obrana.

Hrvoje Pekera koji je uskočio na klupu nakon smjene Ivana Dragića dobro je pripremio momčad za ovu utakmicu. Obrambeno je Gorica djelovala sjajno, no napadački ponovno “dječje” pogreške koje su vratile Varaždince u igru. Prvih trideset minuta domaći su rukometaši diktirali ritam i na odmor otišli s dva gola viška (15:13).

Međutim, u nastavak Goričani ulaze puno odlučnije te serijom 8:2 u samo dvanaest minuta imaju +4 (17:21). Još jednom je Gorica u 47. došla na +4. Činilo se kako su domaći igrači “na konopcima”, no u samo tri minute Varaždin koristi goričke greške i smanjuje na -1 (23:24) i vraća utakmicu u neizvjesnost. K tome Ivan Laljek promašuje sedmerac, koji je zaustavio Šutalo i u 51. minuti igrači Varaždina izjednačuju na 25:25. Uslijedila je infarktna završnica, obje momčadi ne koriste svoje šanse za pobjedu i na kraju je podjela bodova najrealniji ishod utakmice.

Varaždin je osvojenim bodom zadržao treću poziciju, posljednju koja vodi u Ligu za prvaka, od koje je Gorica udaljena velika četiri boda šest kola prije kraja.

24PAKET PREMIJER LIGA, 8. KOLO
GRK VARAŽDIN 1930 – HRK GORICA 28:28 (15:13)
GRK VARAŽDIN 1930: Šutalo 8 obrana, Grubišić 5, Borovec 2, Trojko 5, Budinski 4, Novak 3, Kociper, Marčec 5, Varšić, Vojnović, Matučec, Vrbanec 4, Bajer, Šestak, Puček, Tači. TRENER: Matej Mišković
HRK GORICA: Jozepović, Ceković 3, Turkalj, Dujić 4, Jurić 3, Čakarić 6, Solariček, Laljek 5, Sorić 16 obrana, Malin, Svržnjak 3, Barišić, Starčević 2, Cvitaš, Cikatić 2. TRENER: Hrvoje Pekera