Nogometaši Gorice u susretu su 24. kola Prve HNL na svom su terenu svladali Istru 1961 sa 3-0
Velika Gorica: Gorica i Istra sastali se u 24. kolu HT Prve lige

HNK Gorica je zabilježila prvu pobjedu u proljetnom dijelu prvenstva protiv Istre uvjerljivo s 3:0! Bili su to prvi pogoci Goričana u ovoj godini na veliku radost navijača, igrača i stručnog stožera s novim trenerom Valdasom Dambrauskasom.

Prvo poluvrijeme proteklo je u terenskoj nadmoći domaćina, a najozbiljnije prigode su bile u 33. i 36. minuti kada je vratar Čondrić krajnjim naporom obranio teške udarce Lovrića odnosno Hamada. Gosti su vrlo ozbiljno zaprijetili također dva puta, ali spašavali su Jovičić i Kahlina.

Nakon odmora Gorica dolazi u vodstvo preko Dvornekovića, koji je izbjegao zaleđe i mirno pored vratara zatresao mrežu u suprotnom kutu za 1:0. Istra se zatim otvorila i preko Delića dva puta opasno zaprijetila, oba puta Kahlina je odlično intervenirao. Nedugo nakon ulaska u igru Maslowski je s ruba kaznenog prostora pogodio vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu za 2:0. Konačan rezultat postavio je Lovrić u 3. minuti sudačke nadoknade efektno pogodivši sa 20-ak metara mrežu nemoćnog vratara.