HNK-1

Nogometaši Gorice i dalje ispisuju jednu od najljepših sportskih priča u Hrvatskoj. Nakon što su svladali Hajduk i Osijek, pred naletom trupa Sergeja Jakirovića koji je i današnji susret pratio s tribina pala je Rijeka. Nije Goričane onesposobio niti poklonjeni zgoditak gostiju s kraja prvog dijela, jer u nastavku susreta borbena i rastrčana Gorica nošena gromoglasnom podrškom od gotovo tri tisuće navijača došla je do pobjede od 2:1 i četvrte pozicije, koja da je danas kraj prvenstva donosi i odlazak u Europu.

Riječani su u Goricu stigli s negativnim nizom od pet susreta bez pobjede, zbog čega se i trener Matjaž Kek pribojavao susreta. Na kraju mu je Gorica i presudila jer dok su domaći igrači slavili veliku pobjedu, Matjaž Kek, koji je u Rijeci proveo posljednjih pet godina, na pressici je informirao kako je u dogovoru s predsjednikom Miškovićem postao bivšim trenerom momčadi s Kvarnera.

Do preokreta je Gorica stigla zgodicima Zwolinskog i Atiemwena, koji su tako poništili Puljića koji je Rijeku f+doveo u vodstvo u 45. minuti iz poklonjenog jedanaesterca. Nažalost, najslabiji pojedinac današnjeg susreta, sudac Fran Jović u 84. minuti još jednom je pokazao na bijelu točku za goste, što je izazvalo veliko negodovanje publike, ali i domaćih igrača. Srećom gol Gorice danas je čuvao sjajni Kristijan Kahlina, koji je pročitao namjeru Puljića te je zaustavio njegov udarac, spriječivši povratak Riječana u igru.