Utakmica u kojoj su obrane bile u drugom planu

Rukometaši Gorice i Sesveta odigrali su još jednu utakmicu u svome stilu
DSC_8946

Na otvaranju 11. kola Paket24 Premijer lige gledali smo zanimljivu utakmicu punu preokreta u kojoj su se na kraju radovali Sesvećani koji su slavili s minimalnih 36:35. Bila je to još jedna od onih utakmica kakve smo navikli gledati kada igraju ova dva suparnika. Obrane su ovoga puta bile u drugom planu, čemu svjedoči čak 71 postignuti pogodak. S jedne strane vukli su Ceković, Laljek i Dujić, s druge Gavrić, Hršak i Ćuk.

Utakmicu bolje otvaraju Sesvećani koji već u sedmoj minuti imaju +4 (2:6), što je natjeralo trenera Gorice Tomislava Mesarova na minutu odmora. Urodilo je plodom, jer Goričani rade seriju 7:1 za vodstvo 9:7 na sredini prvog dijela. Sesvećani uzvraćaju istom mjerom te osam minuta kasnije imaju opet opipljivih +3 (11:14), da bi na tri minute prije odmora opet imali najvećih +4 (12:16). Do odlaska na predah, domaći rukometaši prepolovljuju zaostatak (15:17).

U istom ritmu krenulo se i u drugih trideset minuta. Sada bolje kreću domaći igrači koji brzo nadoknađuju zaostatak i stječu najveća tri gola prednosti (21:18). Rezultatski plus brzo je istopljen, jer u 42. minuti na semaforu svijetli 23:23. Nažalost, skraćena domaća rotacija platila je danak, brzoj igri, što gosti iz Sesveta koriste te u posljednjoj četvrtini utakmice imaju rezultatsku prednost od dva do tri gola.

Minutu prije kraja Gavrić pogađa za 36:33 i činilo se kraj, no tako nisu mislili domaći igrači koji s dva brza gola dvadesetak sekundi prije kraja vraća neizvjesnost. Sesvete griješe i desetak sekundi prije isteka Gorica ima napad za izjednačenje. Lopta dolazi na krilo do samoga Malina, čiji šut nažalost ne pronalazi put do mreže te bodovi odlaze za Sesvete.

Šteta, jer Gorica je još jednom pokazala kako ima kvalitetu, no nažalost treću utakmicu ove sezone izgubila za jedan gol. Valjda će se negdje vratiti.

PAKET24 PREMIJER LIGA, 11. KOLO
HRK GORICA – MRK SESVETA 35:36 (15:17)
HRK GORICA: Ceković 12, Turkalj, Dujić 6, Jurić, Solariček, Sorić 5 obrana, Laljek 8, Jozepović, Malin 2, Svržnjak 3, Barišić, Starčević, Cvitaš, Antonić, Cikatić 4. TRENER: Tomislav Mesarov
MRK SESVETE: Perić 3 obrane, Hršak 6, Jelovčić 5, Dumenčić, Prpić 6 obrana, Tomić 1, Turčić 4, Šuker 1, Gavrić 7, Godec 1, Štrković 2, Finek 1, Premec, Ćuk 5, Salaj, Topić 3. TRENER: Igor Vori