DSC_7937

Nogometaši Gorice koji su zimus otvoreno najavili pohod na najviši rang hrvatskog nogometa pobjedom nad drugom momčadi Hajduka otvorili su nastavak prvenstva. U srazu protiv mlade splitske momčadi Goričani su na pogon internacionalaca stigli do na kraju uvjerljive pobjede od 3:0.

Do 40. minute gledatelji su mogli vidjeti malo toga, no prvijenac Rumunja Victora Steliana Astafeia usmjerio je utakmicu na stranu domaćina. Bila je to prva prava prilika domaćeg sastava koju je u pogodak pretvorio Astafei. Prosvjedovali su gosti tražeći prekršaj koji je prethodio golu, kao i možebitno zaleđe, no sudac Ante Čuljak pokazao je tek na centar. U nastavku susreta domaći igrači u još su dva navrata zatresli mrežu Ljubića; najprije je to učinio u 49. minuti Nemanja Ljubisavljević koji je bio najviši u skoku nakon kornera, dok je konačnih 3:0 u smiraj susreta postavio Henrik Ojamaa.

Osim pobjede Gorice uspješni domaćini u današnjim susretima bili su Varaždin i Dugopolje koji su s 2:0 svladali Solin i Šibenik. Podjelom bodova završili su susreti u Sigetu gdje su Hrvatski dragovoljac i Sesvete odigrali 2:2, te u Novigradu gdje je istoimeni domaći protiv vodećeg Dinama II odigrao 1:1.

Kolo će sutra zaključiti Lučko i Kustošija koji u Lučkom igraju od 15 sati.