Treća pobjeda u Ligi za prvaka

Pobjedom je Gorica zasjela na četvrto mjesto
Gor – Dub 9

Rukometaši Gorice kao formalni domaćini uvjerljivo su prošli kroz Dubravu. Istoimenog domaćina, koji je još uvijek bez pobjede u Ligi za prvaka porazili su s 36:26, čime su zasjeli na četvrto mjesto ligaškog poretka. Trener Andrija Nikolić ponovno je imao slatkih briga oko sastavljanja ekipe, jer uz sve probleme stigla je i ozljeda Nike Frankovića, no dašak optimizma donio je povratak Jakova Dujića, koji se nakon zalječenja povrede vratio s pet golova (upravo njegov nedostatak vidio u Kup susretu u Trogiru, op.a).

Izuzev dva minimalna vodstva Dubrave na startu, ostatak susreta u vodstvu je bila Gorica. Većim dijelom prvih trideset minuta prednost je iznosila od gola do dva, da bi serijom 5:1 u završnim minutama igrači trenera Andrije Nikolića poveli sa 16:13.

Sve dvojbe oko pobjednika otklonjene su na početku drugog dijela, kada su Goričani zarana odjurili na +7 (21:15) u 38. minuti, da bi do kraja prednost narasla do konačnih +10 (36:26).

Po devet pogodaka za Goricu dali su Juro Čakarić i Jakov Dujić, dok je u redovima Dubrave najbolji bio Maksimilijan Molc sa sedam pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA PRVAKA, 9. KOLO
HRK GORICA – RK DUBRAVA 36:26 (16:13)
HRK GORICA: Turčić 6 obrana, Turkalj 1, Dujić 9, Goričanec 3, Jurić 3, Čakarić 9, Cvitaš, Jozepović 1 obrana, Sladoljev, Zrinušić, Tomljanović 5, Cikatić 6. TRENER: Andrija Nikolić
RK DUBRAVA: Matov 2 obrane, Čulo 1, Barbić 3, Jurković 1, Vidmar, Mandić, Markoci Petreković, Pauković 1 obrana, Farkaš 4, Delić 2, Molc 7, Marković 7 obrana, Goluža 3, Sofić 1, Nujić, Komljenović 3. TRENER: Krešimir Ivanković