Kurilovec i Gaj odigrali su na Udarniku 1:1
DSC_3375

Nogometaši Kurilovca imali su osam uzastopnih pobjeda u novoj sezoni. Prvi koji su barem nakratko zaustavili taj niz su nogometaši Gaja, koji su na Udarniku uspjeli doći do boda u derbi susretu petog kola 3. HNL Središte, odigravši na SRC Udarnik 1:1.

Nakon dopadljivog prvog dijela u kojem su postignuta oba pogotka nastavak susreta donio je svojevrsnu uspavanku, tako da je podjela bodova najrealniji ishod susreta odigranog u Kurilovcu. Domaća momčad daleko bolje ulazi u susret te u prvih deset minuta prijeti preko Martinovića čiji je udarac obranio vratar Gaja te Hodaka koji je zatresao okvir gola, da bi u 12. minuti Vlatko Martinović iskoristio neopreznost zadnje linije gostiju te se sjurio prema njihovim golu hladnokrvno matiravši njihovog vratar Bobineca.

Imala je domaća momčad vodstvo do 26. minute kada su gosti iz prvog udarca u okvir gola poveli. Strijelac je bio kapetan Brlečić, kojem je pripomogla i nešto lošija reakcija domaćeg vratara Debijađija.

Zatresi su Kurilovčani u 52. minuti po drugi puta mrežu, no pomoćni sudac je označio zaleđe taka da od zgoditka Hodaka nije bilo ništa. Zaprijetio je u 67. minuti Čurek, no njegov je udarac vratar Gaja odbio u korner, dok je u 78. Sudar pucao preko gola. U posljednjim trenucima susreta Rihtar je pokušao iznenaditi domaćeg vratar šutem s dvadesetak metara, no njegovu je namjeru pročitao Debijađi odbivši loptu u korner.