FOTO: Fešta u Konaku- Gulašijada i velika zabava

Feštalo se u subotu u Konaku nadomak Vrbovcu. Ekipa iz Mjesnog odbora organizirala je u ovo ljetno vrijeme prvu Gulašijadu. Sama ideja je bila pun pogodak, jer se odazvalo i natjecalo 11 ekipa, što je iznenadilo i same organizatore. Pripremljene kotliće potom je ocijenio žiri (Jasna Benedik, Turistička zajednica, Antonio Koprić, profesionalni kuhar i Milorad Milenković) i proglasio najbolje.
Pobijedila je na koncu domaća ekipa, druga je bila ona iz Pirakovca, a treće mjesto zauzele su kuharice iz Brčevca. Organizator se pobrinuo i za vrijedne, nesumnjivo poticajne, nagrade.
Nastavilo se u dobrom raspoloženju do kasnih sati na velikoj vrtnoj zabavi kraj društvenog doma, a veliko zadovoljstvo nisu krili glavni „krivci“ za ovaj događaj – predsjednik MO Konak Zlatko Kamenarić i Tajana Dragija, koja je iznijela većinu same organizacije.