Još uvijek bez domaćeg slavlja

DSC_2226

Nogometaši Dugog Sela na domaću pobjedu u proljetnom nastavku prvenstva SuperSport 2. NL, pričekat će još neko vrijeme. Protiv favoriziranog trećeplasiranog Karlovca 1919 Dugoselci su pružili vrlo dobru partiju, no bodove su nakon pobjede 1:0 osvojili gosti, koji su tako nastavili lov za vodećim dvojcem Radnikom iz Križevaca i Opatijom.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 40. minuti kada je Ivan Matiazh matirao domaćeg vratara Josipa Barjašića, koji će se moći pohvaliti kako je u posljednjim minutama utakmice obranio kazneni udarac iskusnome Ivanu Krstanoviću.

Jedanaesterac za goste koji je sudac Davor Ješić, mišljenja smo preolako “fućnuo” izazvao je val nezadovoljstva u domaćim redovima, jer mu je prethodio prekršaj na suprotnoj strani na Maksu Slunjskom. U prvom pokušaju Krstanović je pogodio vratnicu, no sudac Ješić odlučio mu je dati popravni, gdje je vratar Barjašić sjajno reagirao i obranio Krstanovićev pokušaj.

Nažalost, inicijativu koju su imali u većem dijelu utakmice, a koja je posebno bila izražena u drugom dijelu, domaći igrači nisu naplatili. Prilika i pokušaja je bilo, no mreža gostujućeg vratara Markovića ostala je netaknutom. Posljednju u nizu šansi u sudačkoj nadoknadi imao je Franjčić, čiji je udarac glavom prohujao uz vratnicu gostujućeg gola, nakon čega su igrači trenera Igora Pamića mogli odahnuti i započeti s malobrojnim navijačima slavlje pobjede.