Kakva drama na Gradskom stadionu

DSC_7065

Ludnica u Dugom Selu. Nogometaši Dugog Sela nakon svega slave ulazak među 32 najbolje momčadi hrvatskog Kupa nakon drame u susretu pretkola protiv Pitomače, inače člana 3. NL Sjever.

Gosti su u Dugo Selo došli bodreni s više od sto navijača koji su u potpunosti nadglasali domaće kibice i samo su ih sekunde dijele od pobjede i prolaska dalje. No u trećoj minuti sudačke nadoknade ukazao se Tin Janušić, koji je postigao pogodak za 2:2, da bi se u novog junaka kasnije prometnuo vratar Deni Kakša, koji je obranio dva jedanaesterca za veliko slavlje domaćih nogometaša.

No, krenimo redom. Otvaranje utakmice nije moglo započeti ljepše i bolje za domaću momčad koja je golom Tonija Barišića povela u 7. minuti. Nesebično ga je proigrao Maks Slunjski, koji je bio naročito raspoložen za igru. Zagospodarili su nakon toga Dugoselci terenom, nizale su se prilike, no mreže vratara Hrvoja Zdelara ponajviše zahvaljujući njegovim bravuroznim obranama ostala je netaknutom. Redom su promašivali Slunsjki, Janušić u dva navrata, Barišić, Tarasenko.

Gosti nošeni navijanjem svojih navijača polako su dizali tenzije, a tome su se kako je vrijeme u prvom dijelu odmicalo privikavali i domaći igrači, koji su se također odlučili na viku i galamu, umjesto da igraju svoju igru. Obilo im se to o glavu početkom drugog dijela, jer gosti iz Pitomače u svega pet minuta preokreću rezultat. Najprije je Ivan Begović u 48. minuti bio siguran realizator najstrože kazne, nakon što je Martin Franjčić igrao rukom u svom šesnaestercu. Samo pet minuta kasnije novi šok za Dugo Selo, jer Karlo Jakupec je pobjegao domaćoj obrani i proigrao Marka Matančića koji je postigao zgoditak za vodstvo gostiju i oduševljenje na njihovom dijelu tribine.

Malo je toga u drugih 45. minuta štimalo u igri domaće momčadi, koja je ozbiljno “visila” da primi i treći zgoditak. I kada se već činilo kako će Pitomača uzdignutih ruku napustiti Gradski stadion preokret. Igrala se posljednja od tri minute sudačkog dodatka kada je jedan od posljednjih pokušaja domaće momčadi završio na željeni način. U gostujućem šesnaestercu najbolje se snašao Tin Janušić i postigao zgoditak za 2:2 odvevši utakmicu u produžetak u kojem su mreže mirovale, nakon čega se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Za Dugo Selo redom su pogađali Maks Slunjski, Jurica Kovačić, Marijan Starčić i Tin Janušić, dok je pokušaj Ivana Palića obranio gostujući vratar Hrvoje Zdelar. Bilo je to nedovoljno jer Deni Kakša je zaustavio udarce Ivana Begovića i Denija Hajdarovića, čime se prometnuo u junaka domaće momčadi koja je ostvarila plasman među 32 momčadi u HR Kupu.

-Vodimo 1:0 i nakon toga imamo pet-šest šansi da riješimo utakmicu. No, mi ne odvedemo utakmicu u mirne vode, nego nam se desi black out te primamo dva gola. Ušla am je nakon toga i voda u uši, no na kraju smo se uspjeli izvući. Čestitam dečkima na karakteru, no sve to treba izgledati puno bolje. Ovakve greške nam se ne smiju dešavati. Sami sebi smo zakomplicirali utakmicu- kazao je trener domaće momčadi Tihomir Šeperac koji nam je otkrio svoje želje za nastavak natjecanja;

-Neka dođe Hajduk ili Dinamo, pa da ljudi opet uživaju u Dugom Selu- poručio je Šeperac.

HR KUP, 1/32
NK DUGO SELO – NK PITOMAČA 2:2 (1:0), 6:4
STRIJELCI: 1:0 T. Barišić (7), 1:1 Begović (48- 11m), 1:2 Matančić (53), 2:2 Janušić (90+3)
JEDANAESTERCI: 3:2 Slunjski, 3:3 Matančić, 4:3 Kovačić, Begović-Kakša brani, Palić-Zdelar brani, Hajdarović-Kakša brani, 5:3 Starčić, 5:4 Tominac, 6:4 Janušić
NK DUGO SELO: Kakša, Bastalec (od 54. Božanović), Filipović (od 46. Žuljević), To. Barišić (od 65. Te. Barišić), Tarasenko (od 65. Gobbo), Slunjski, Janušić, Starčić, Živković (od 46. Franjčić), Kovačić, Palić. TRENER: Tihomir Šeperac
NK PITOMAČA: Zdelar, Jantol (od 71. Plavšić), Pavličević, Hajdarović, Babić (od 94. Erdelji), Šantek (od 46. Tominac), Kosanović, Jakupec (od 71. Kajzogaj), Kožarić (od 86. Paradinović), Matančić, Begović. TRENER: Ivan Presečan