DSC_2533

Nogometaši Gorice i treći puta ove sezone doživjeli su minimalan poraz od Dinama, no za razliku od prva dva susreta danas su postigli pogodak. Šteta, što dobru izvedbu nisu okrunili osvajanjem barem jednog boda, ovako su sva tri otišla put Maksimira nakon pobjede modrog sastava od 2:1.

Susret je započeo u svečanom tonu, jer Gorica je cvijećem darivala Dinamo čestitavši im na svim ovosezonskim uspjesima u Europi, a lijepu gestu uradio je i donedavni član goričkog prvoligaša, koji je uoči početka susreta dotrčao do goričke klupe i srdačno se pozdravio sa svima.

Andrić siguran s bijele točke

Sva tri pogotka pala su s bijele točke. Dinamo je poveo u 25. minuti nakon prekršaja Marine na Andriću koji je i izveo najstrožu kaznu te pogodio za vodstvo gostiju. Rezultat se nije mijenjao do 57. minute kada sudac Duje Strukan po drugi puta pokazuje na bijelu točku. Ovoga puta prekršaj radi Leovac koji je poklopio Miyu. Loptu je na bijelu točku namjestio Lovrić i smireno pogodio za izjednačenje i erupciju oduševljenja na dupkom punim tribinama.

Međutim, samo četiri minute kasnije, Strukan i po treći puta pokazuje na bijelu točku. Ovoga puta prekršaj radi Čagalj na Gavranoviću, a novi poklon Dinamova devetka koristi i ovoga puta. Iako je Kahlina pročitao stranu, Andrićeva lopta i po drugi je puta završila iza njegovih leđa.

Bacila je Gorica nakon toga sve karte u napad, no do novog izjednačenja nije stigla. Najbliže je bila u 65. kada je najveći tragičar HNL terena, Kristijan Lovrić po tko zna koji puta zatresao okvir suparničkog gola.

Reakcije na utakmicu

Sergej Jakirović (HNK Gorica): „Odigrali smo jako dobru utakmicu. Limitirali smo ih maksimalno, tako da se ne mogu sjetiti niti jedne njihove šanse, osim one Gojaka s početka utakmice. Sve ostalo bilo je na našoj strani. Žao mi je zbog momaka, jer su dali sve od sebe. Mogu biti ponosan na njih, a ovo nam je put da ovako moramo nastaviti i dalje, jer pred nama je svijetla budućnost“.

Nenad Bjelica (GNK Dinamo): „Izjednačena utakmica, neki pravedniji rezultat bio bi neriješeno, jer Gorica je u prvom i drugom dijelu bila dosta konkretna i agresivna pred našim golom. Zaslužili su možda gol i bod više, no presudila je naša individualna kvaliteta. Nije ovo bila neka kvalitetna utakmica, no bez obzira na to Dinamo mora puno kvalitetnije igrati. Ova pobjeda i tri boda vrlo su važni, da bi se vratili na pozitivan put i kolosijek“.