tekma-dinamo

Nogometaši Dinama iz Jakovlja nastavili su sa sjajnim proljetnim igrama u prvenstvu Jedinstvene županijske lige. U jučer odigranom 25. kolu ostvarili su uvjerljivu pobjedu na neugodnom gostovanju u Lomnici gdje su slavili s 4:0. U pomalo razočaravajućoj atmosferi koju su stvorili ponajprije domaći igrači, kao i dio gledatelja (stalno negodovanje na sudačke odluke, op.a), gosti iz Jakovlja uspjeli su zadržati hladne glave i na kraju slaviti zasluženu i uvjerljivu pobjedu.

Prema mišljenju domaćina na tijek utakmice izravno je utjecao sudac Tomislav Milaković koji prema njihovom mišljenju u devetoj minuti nije pokazao na bijelu točku nakon prekršaja nad Josipom Grdenićem, koji je prijevremeno morao pod tuš jer je do 65. minute zavrijedio dva žuta kartona. Igrači Dinama čekali su svoju priliku iz prve ozbiljnije akcije poveli su preko Luke Vrabeca čiji je udarac u vlastitu mrežu skrenuo netko od domaćih igrača. Samo tri minute kasnije Filip Nikola Petir poslije pogreške domaćeg vratara Josipa Pogledića mirno šalje loptu u nebranjeni dio mreže.

Bio je to klasični mat od strane gostujućih igrača koji su u nastavku susreta mirno priveli utakmicu kraju. Poslije isključenja Grdenića, do izražaja je došla brojčano nadmoć koja je okrunjena s još dva pogotka u mreži Lomnice koju su zatresli Nikola Zrinjski i Mateo Piškor. Mogla je pobjeda Dinama biti i uvjerljivija, no u više navrata izgledne prilike nije realizirao Pinheiro.

Poslije susreta pjesmu i veselje gostujućih igrača popratilo je i dvadesetak najvjernijih navijača koji su se bez obzira na jutarnji termin zaputili put Lomnice ne bi li pogledali sjajnu izvedbu svojih igrača, kojima nakon jučerašnjeg poraza Lukavca od Jamnice niti drugo mjesto od kojeg su udaljeni tek pet bodova nije nedostižno.