Odigran 3. Memorijal Silvije Jenkač Jenki

Jenki bi kada bi vidio ovu mladost na terenu zasigurno bio ponosan
DSC_2174

Dječaci Košarkaškog kluba Đakovo pobjednici su 3. Memorijala Silvija Jenkača Jenkija nakon što su u finalu s 81:64 svladali Goricu.

Pobjeda Đakovčana potpuno je zaslužena jer su dominirali većim dijelom susreta. Presudnim se pokazala druga četvrtina koju su dobili s 28:19, čime su prilikom odlaska na odmor imali +22 (47:25). Iako su Goričani krajem treće i početkom četvrte četvrtine došli na jednoznamenkasti zaostatak, gosti iz Đakova koji su po prvi puta sudjelovali na turniru nisu dozvolili potpuni preokret te su u smiraj utakmice došli do konačni +17 (81:64).

Treće mjesto osvojila je Akademija Mrav koja je u predigri finalu s uvjerljivih 115:46 svladala Sisak.

Filip Kšan (KK Đakovo) MVP je ovogodišnjeg turnira, dok je titulu najboljeg strijelca ponio Goričan Tin Klanac. Najbolju petorku turnira čine; Mislav Spajić (Akademija Mrav), Filip Kšan (KK Đakovo),Petar Unterajner (KK Đakovo), Luka Čučković (KK Gorica) i Andrej Holub (KK Gorica).

-Hvala vam svima na dolasku. Nadam se da se vidimo ponovno i sljedeće godine. Vjerujem kako ste svi uživali u ova dana u Velikoj Gorici, a Jenki bi kada bi vidio ovu mladost na terenu zasigurno bio ponosan-kazao je predsjednik Košarkaškog kluba VelGor Hani Istanbuli prilikom svečanog zatvaranja turnira.