Cedevita je u Velikoj Gorici slavila s 92:75
DSC_5922

Ispadanjem iz ABA lige, Cedevita je gostovanje u Velikoj Gorici kod Gorice koja je nanizala šest uvjerljivih prvenstvenih pobjeda shvatila maksimalno ozbiljno, te je tijekom tjedna na Velesajmu došlo do velike rošade u sastavu, tako da je na klupu umjesto Dražena Oreškovića sjeo Slaven Rimac koji će odraditi posao do kraja. Cedevita je u Veliku Goricu stigla s kombiniranim sastavom, što joj je bilo dovoljno za pobjedu od 92:75.

-Oni su htjeli što skuplje prodati svoju kožu. Odigrali su pametno i dosta racionalno, pogotovo u trećoj četvrtini kada su nas iznenadili. Presudila je na kraju naša veća kvaliteta. Ovako izgleda da je bilo lako, no to vara- kazao je nakon susreta trener Cedevite Slaven Rimac.

Već uvodne minute pokazale su kojim će smjerom utakmica, jer već zarana gosti su imali dvocifrenu prednost. No, to nije sputavalo domaće košarkaše koji su u trećoj četvrtini značajno podigli agresiju u obrani te nakratko zaprijetili gostima, što je i trenera Rimca kod minus sedam natjeralo na minutu odmora. Urodilo je to plodom, jer gostujući su se košarkaši vratili u dotadašnji ritam te mirno priveli utakmicu kraju.

-Na kraju je završilo sedamnaest razlike, no mi smo zakazali, jer igračima je u podsvijesti bila utakmica Kupa gdje smo izgubili u prvih pet minuta utakmicu. Podigli smo u trećoj četvrtini agresivnost, no to je bilo premalo za nešto napraviti- istaknuo je trener Gorice Josip Sesar.

U redovima Cedevite po broju poena prednjačio je Edo Murić koji je ubacio 18 poena, 15 je pridodao Jakov Mustapić, a 13 Toni Perković. Za Goricu je 18 ubacio Ivan Vučić, a četiri poena manje ubacio je Marko Baković.