DSC_5692

Iako se trener Josip Sesar pribojavao susreta protiv Bosca, njegovi izabranici lakoćom su se poigrali sa zagrebačkim sastavom koji igra svoju premijernu sezonu u HT Premijer ligi. Konačni rezultat 98:68 najbolje opisuje stanje stvari na terenu.

Domaći su košarkaši velikom agresijom tijekom cijelog susreta goste ostavili bez prave prilike da se pokušaju vratiti u utakmicu, koja je odlučena već u uvodnim minutama u kojima se prednost neprestano povećavala (15:4, 19:4, 25:6) da bi na isteku prve četvrtine semafor pokazivao 32:9. Bio je to kraj svih gostujućih nadanja da se mogu izvući iz provalije. Pokušavao je gostujući trener Matija Brkljačić na sve načine probuditi svoju momčad, no protiv razigrane i rastrčane momčadi ovoga puta jednostavno nisu mogli.

Najbolji strijelac u domaćim redovima bio je Ljubo Prgomet s 22 ubačaja, kojem je pripala završnica susreta koji je zaključio s tri uzastopne pogođene trice. Uz njega dvocifren učinak imao je i Ivan Majcunić s 11, Marin Zrnić s 15 koliko je ubacio i Karlo Mikšić, dok je Marko Baković postigao 16 poena. Kod gostiju je Petar Ogrizović ubacio 13 poena.