Filip Zubčić veleslalom u Kranjskoj Gori završio šesti

Najbolji hrvatski skijaš bio je bolji u drugoj vožnji, pogotovo u gornjem dijelu staze te je na kraju popravio svoj plasman i završio na šestom mjestu
filip zubčić Slavko Midžor/PIXSELL

Filip Zubčić je osvajanjem šestog mjesta ostvario svoj najbolji plasman na utrkama za Svjetski u Kranjskoj Gori, gdje je u veleslalomu svoju četvrtu pobjedu u karijeri ostvario Švicarac Marco Odermatt, koji je time preuzeo i vodstvo u redoslijedu veleslalomaša.

Priliku za bolji plasman Zubčić je prvenstveno propustio u prvoj vožnji, u kojoj nije na najbolji način prilagodio svoj stil skijanja pa je njegov zaostatak za vodećim Meillardom bio gotovo jednu sekundu (+0.93). Najbolji hrvatski skijaš je bio bolji u drugoj vožnji, pogotovo u gornjem dijelu staze te je na kraju popravio svoj plasman i završio na šestom mjestu.

Zubčić je drugu godinu zaredom osigurao treće mjesto među najboljim veleslalomašima svijeta, a teoretski još ima mogućnost osvojiti i Mali kristalni globus, jer za Odermattom zaostaje za 99 bodova. Zubčić je u ukupnom redoslijedu na sedmom mjestu sa 642 boda, a vodi Pinturault s 1100 bodova.