Filip Zubčić: Jako sam sretan i ponosan na današnju utrku

Veliki dan za hrvatsko skijanje
Zagreb: Druga vožnja muškog slaloma Audi FIS Svjetskog skijaškog kupa Slavko Midžor/PIXSELL

Hrvatski skijaši danas su na Sljemenu postigli povijesni rezultat, budući da su se sva četvorica skijaša koja su se našli na startu osvojili bodove za Svjetski kup.

Filip Zubčić je osvajanjem petog mjesta ostvario najbolji plasman u karijeri, a to mu je do danas bila 15. pozicija sa sljemenske utrke 2015.:

-Jako sam sretan i ponosan kako sam odradio današnju utrku. Još je ljepše da smo sva četvorica izborili drugu vožnju i na kraju osvojili bodove. Odličan rezultat na prvom od sljedećih sedam slaloma koji slijede u ovom mjesecu. Čestitam dečkima i nadam se da možemo još bolje na sljedećim utrkama- kazao je Zubčić.

Matej Vidović je osvojio 12. mjesto te poboljšao svoj najbolji rezultat u Svjetskom kupu, također ostvaren na Sljemenu, kad je prije dvije godine bio 15., a u drugoj vožnji je imao treće vrijeme.

-Ovo je veliki dan za hrvatsko skijanje. Zadovoljan sam, izvukli smo puno. Osjećam da sam čak mogao i bolje. Bit će još utrka da to pokažem. Super sam zadovoljan i zahvalan što je utrka uopće održana. Čestitke organizatorima, strašan posao su odradili- kazao je Vidović.

Samuel Kolega svoj je nastup završio na 15. mjestu, dok je Istok Rodeš malo pokvario plasman iz prve vožnje i završio je kao 23.