Član splitskog Mornara Jurišić je na prošlom Europskom prvenstvu u klasi Laser u Gdanjsku prošle godine osvojio četvrto mjesto
jedrenje

Hrvatski jedriličar Filip Jurišić drži deseto mjesto nakon tri kvalifikacijska plova Europskog prvenstva klase Laser u bugarskoj Varni.

Jurišić je s trećim, petim i 30. ulazom u cilj i 28 negativnih bodova deseti, a vodi Cipranin Pavlos Kontides sa šest bodova. Član splitskog Mornara Jurišić je na prošlom Europskom prvenstvu u klasi Laser u Gdanjsku prošle godine osvojio četvrto mjesto.

U ovoj klasi u Varni nema dvostrukog srebrnog olimpijca Tončija Stipanovića, a od hrvatskih predstavnika Bruno Gašpić je 26., a Alec Cvinar 83.

U ženskom Laser Radialu Elena Vorobjeva drži 20. mjesto nakon četiri održana plova. Naša olimpijka iz Tokija u četvrtoj je regati bila izvrsna druga, ali je imala jednu nedovršenu utrku, što joj je s 63 negativna boda dovoljno za 20. poziciju. Sandra Lulić je 31., a Ursula Balas 38. nakon što je ova 17-godišnjakinja iz Crikvenice pobijedila u prvom plovu.