Fantastični Zadar nakon 13 godina osvojio naslov prvaka

Zadar novi prvak Hrvatske
Zadar: Peta finalna utakmica doigravanja Prvenstva Hrvatske, KK Zadar – KK Split Dino Stanin/PIXSELL

Košarkaši Zadra novi su prvaci Hrvatske nakon što su u odlučujućoj, petoj utakmici finala svladali u svojoj dvorani Split s 84-57, te s 3-2 u pobjedama po treći puta u povijesti osvojili nacionalni naslov.

Odluka o prvaku nazirala se već u prvoj četvrtini, koju su Zadrani dobili sa 17-9, a praktički je odlučena na poluvremenu, na koje su domaćini otišli s ogromnih +20 (49-29). Do kraja je samo ostalo pitanje s koliko razlike u korist Zadrana će završiti posljednji klupski susret u Hrvatskoj ove sezone.

Kod Zadra su najbolji bili Antonio Jordano s 22 ubačaja od čega je bilos edam trica i Michael Onuaku s 19 koševa i 15 skokova, dok je Splićane predvodio Roko Leni Ukić s 18 poena.

Utakmicu je, nakon dugo vremena, pratio veliki broj navijača u dvorani Krešimira Ćosića na Višnjiku, koji su probili ogradu na ulazu i zauzeli mjesta na tribinama.