Poraz i u drugoj utakmici

Europski kraj za Nexe

Ostaje dojam kako je Nexe u Heidelbergu ipak mogao do boljeg rezultata
Našice: Rukometaši Nexea poraženi u prvom susretu doigravanja Europske lige od njemačkog RN Loewena 19:24 Borna Jaksic/PIXSELL

Nakon poraza 24:19 u Našicama, rukometaši našičkog Nexea poraženi su i na gostovanju kod Löwena 31:29, čime su se oprostili od Europe za ovu sezonu.

Ostaje dojam kako je Nexe u Heidelbergu ipak mogao do boljeg rezultata. Domaći su rukometaši bolje otvorili susret, sredinom prvog poluvremena vodili su s 11-8, a onda je na vrata Nexea stao Moreno Car i s nekoliko sjajnih intervencija pokrenuo svoju momčad koja je serijom 7-2 stigla do prednosti 15-13 u 27. minuti, a pred kraj prvog dijela imala i napad kod prednosti od dva gola. No, s dvije olako izgubljene lopte Nexe je dopustio Lowenu odlazak na odmor s rezultatom 16-16.

I u nastavku je Nexe imao dva gola prednosti (22-20), ali dalje od toga nije mogao. Nakon dva promašena sedmerca Našičana domaći igrači su napravili odlučujuću seriju 6-0 te osigurali pobjedu i u uzvratu.

Predrag Vejin i Marko Bezjak postigli su po sedam golova za Nexe, dok je Jannik Kohlbacher s osam pogodaka bio najbolji strijelac Löwena.